alirezam216

alirezam216

alirezam216

تغذيه سالم كودك تان چه نكاتي را شامل مي شود؟

 

تغذيه سالم كودك تان چه نكاتي را شامل مي شود؟


مهم ترين نكاتي كه براي تغذيه سالم كودك بايد تمام والدين و پرستار كودك بداند اين است زماني كه كودك از ابتدا ياد بگيرد تغذيه سالمي داشته باشد اين عادت را هميشه رعايت مي كنند و بالطبع بدن سالم تري دارد.

نكات مهم در تغذيه سالم كودك
براي اينكه فرزندتان تغذيه درست و سالمي داشته باشد اين نكات را رعايت كنيد كه عبارتند از:

به كودك تان ياد بدهيد با لذت غذا بخورد
غذا خوردن در خانه و به همراه اعضاي خانواده و يا در جمع دوستان مدرسه روش خوبي است تا فرزندتان با اشتها غذا بخورد و از آن لذت ببرد. زماني كه بچه ها در جمع هستند علاوه بر خوردن اين فرصت را هم مي يابند ببينند بقيه چه مي خورند؟ در اين صورت تمايل بيشتر به تنوع غذايي پيدا مي كند. داشتن تغذيه متنوع يكي از اصول تغذيه سالم است.

به كودك تان بگوييد وعده صبحانه از اهميت بالايي برخوردار است
بدن براي اين كه يك صبح كاري را شروع كند نياز به تغذيه سالم كودك و انرژي دارد. بعد از يك شب كامل كه در خواب گذشته ذخيره انرژي كاسته شده است. به كودك بگوييد حتي ماشين ها، اتوبوس ها و قطارها نيز بدون سوخت نمي توانند كار كنند. پس براي رفتن به مدرسه يا بازي لازم است روزشان را به يك صبحانه ي كامل آغاز كنند.

بهترين منبع تأمين انرژي: گلوسيد بخور
براي تأمين گلوسيدها بايد مواد غذايي مثل غلات، پاستاها، سيب زميني، برنج و نان خورد. به فرزندتان ياد بدهيد كه گلوسيدها بايد بيش از نيمي از نيازهاي روزانه ي ما را تأمين كنند و مهم است كه در هر وعده ي غذايي حداقل يك گلوسيد مصرف كنند. بچه ها بايد نان كامل، پاستاها و غلات بخورند تا فيبر مضاعفي دريافت كنند.

هر روز و زماني كه دلت ضعف مي رود ميوه و سبزيجات بخور
ميوه و سبزيجات سرشار از ويتامين ها، مواد معدني و فيبرهاي مورد نياز بدن هستند. به فرزندتان بگوييد همه ما بايد روزانه 5 بار ميوه و سبزيجات بخوريم. به عنوان مثال يك ليوان آب ميوه براي صبحانه، دو نوع سبزيجات براي هر وعده ذايي و يك واحد سيب يا موز به عنوان ميان وعده. در اين صورت بچه ها نيازشان به ويتامين ها، مواد معدني و فيبرها را تأمين مي كنند.

راز سلامتي تو: تغذيه سالم
به فرزندتان يادآور شويد براي اينكه سالم باشد و زود مريض نشود بايد هر روز بيش از 40 ويتامين و مواد معدني دريافت كند. هيچ ماده غذايي همه اين ويتامين ها را يكجا ندارد. براي همين لازم است كه هر روز مواد غذايي متنوعي بخورد تا ويتامين هاي مورد نياز خود را تأمين كند. هيچ ماده غذايي خيلي عالي يا خيلي افتضاح وجود ندارد. براي همين نبايد به اجبار خود را از خوردن محروم و يا اينكه زياده روي كرد. به او ياد دهيد بهترين روش براي داشتن تغذيه سالم كودك اين است كه در طول روز مواد غذايي متنوع بخورد.

به او بگوييد خوردن غذاهاي خيلي چرب به نفع او نيست
مواد غذايي خيلي چرب مانند كره، سيب زميني سرخ كرده و شيرينيجات با وجود اينكه خوشمزه هستند الزاماً براي بدن مفيد نيستند. به كودك تان بگوييد نان و كره خوب است به شرطي كه كره اش زياد نباشد. بدن ما به چربي نياز دارد تا بتواند تمام عناصر مغذي را دريافت كند ولي نبايد در مصرف آن زياده روي كرد. به او توصيه كنيد در صورتي كه صبحانه را چرب خورده است براي ناهار كم چرب تر بخورد.

اين را ميدانيد :  كودكاني كه نبايد تنها بمانند (بخش چهارم)
به فرزندتان يادآور شويد براي اينكه سالم باشد و زود مريض نشود بايد هر روز بيش از 40 ويتامين و مواد معدني دريافت كند. هيچ ماده ي غذايي همه ي اين ويتامين ها را يكجا ندارد. براي همين لازم است كه هر روز مواد غذايي متنوعي بخورد تا ويتامين هاي مورد نياز خود را تأمين كند

ميان وعده خوب است
پرستار كودكپرستار نوزاد

پرستار بچه

پرستار سالمند

پرستار بيمار
حتي اگر بچه ها سرِ ميز هم خوب غذا خورده باشند باز در بين روز امكان دارد به اصطلاح «دلشان ضعف» برود به خصوص بعد از بازي يا ورزش. براي همين ميان وعده بسيار خوب است به شرط اين كه جاي وعده ي اصلي را نگيرد. به او بگوييد مي تواند چيپس، كره ي شكلاتي، شيريني جات يا بيسكوييت بخورد اما به جاي اين ها بهتر است ميوه هاي تازه يا ميوه خشك، هويج يا يك ساندويچ سبك نان و پنير و گردو را امتحان كند. در هر حال به او يادآور شويد كه هر چه مي خواهد بخورد باز يادش باشد كه بايد مواد غذايي متنوعي بخورد.

تشنه نمان و آب زيادي بخور
بچه ها بايد بدانند كه بيش از نصف وزن آن ها از آب تشكيل شده است. بدن همه ي ما علاوه بر مواد غذايي به روزانه 5 ليوان مايعات نيز نياز دارد.

به بچه ها ياد بدهيد براي اينكه بدن دهيدراته نشود يعني آب آن از دست نرود مهم است كه مايعات زيادي بنوشند به خصوص در حين ورزش و يا زماني كه هوا گرم است.

نبايد تشنه بود و بعد به سراغ آب رفت چون زماني كه خيلي تشنه مي شويم يعني بدن آب خود را از دست داده است.

آب شير براي رفع عطش خوب است اما آب معدني، آب ميوه ها، چاي، شير و مايعات مفيد ديگر نيز گزينه هاي خوبي محسوب مي شوند.

به او ياد دهيد دندان هايش را مرتب مسواك بزند حداقل دو مرتبه در روز
بچه ها بايد هر روز حداقل دو مرتبه مسواك بزنند. مصرف مواد غذايي سرشار از قند در طول روز مي تواند باعث پوسيدگي دندان ها شود. براي همين به او گوشزد كنيد كه مصرف نوشيدني هاي شيرين و يا خوردن شيريني جات زياد باعث پوسيدگي دندان هايش مي شود براي همين نبايد زياده روي كند. بچه ها بايد بدانند كه بهترين روش براي داشتن لبخند و دندان هاي زيباي اين است كه روزانه حداقل دو بار مسواك بزنند.

 

 

مراقبت از سالمند

نگهداري از كودك

نگهداري از بچه

دايه نوزاد


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: تغذيه سالم كودك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ | ۰۱:۴۶:۲۴ | نویسنده : alirezam216 | نظرات (0)

دلايل ساده افسردگي در كودكان

دلايل ساده افسردگي در كودكان

شايد براي شما هم اين سوال پيش آمده باشد كه كودكان چرا افسردگي مي گيرند؟ در اين ادامه اين مقاله شما را با علل افسردگي در كودكان آشنا مي كنيم.

كودكان چرا افسردگي مي گيرند؟
افسردگي در كودك و بزرگسال معناي مشابهي ندارد و نشانه هاي هر كدام متفاوت است. به طور كلي ، افسردگي عبارت است از احساس درماندگي و به بن بست رسيدن.  اخيرا چيزهاي زيادي در مورد بالا رفتن موارد افسردگي در كودكان سنين 12 تا 17 سال گفته مي شود. در خيلي از موارد دليل اين افسردگي در كودكان اين بوده كه به جاي يافتن دليل اصلي و حل كردن موضوع، داروهايي با تاثير روان گرداني بسيار بالا كه عوارض جانبي خطرناكي نظير تمايل به خودكشي و افكاري براي ارتكاب قتل، خشونت و افسردگي به همراه دارند، براي آنها تجويز شده است.

علت افسردگي كودكان
بچه ها، نوجوانان و بزرگسالاني كه اين داروها را مصرف مي كنند، مي گويند كه كم كم از خودشان بدشان مي آيد اما ديگر نمي دانند چه كار بكنند. خواب آنها دچار مشكل مي شود و احساس سستي مي كنند. حتي با اضافه وزن عجيبي روبرو مي شوند كه آنها را به سوژه مسخره كردن بقيه بچه ها تبديل مي كند. يا امكان دارد اصلا ميل به غذا نداشته باشند. اغلب افرادي كه از اين داروها استفاده كرده و سپس آنها را كنار گذاشته اند، سراغ داروهايي با تاثير مشابه رفته اند و ريتالين و آدرال را در بازار سياه خريداري كرده اند. حتي گاهي سراغ داروهاي ضد افسردگي بزرگسالان رفته اند. به والديني كه بچه هاي خود را در معرض چنين خطرهايي قرار مي دهند، به ندرت در مورد عوارض جانبي اين داروه هشدارهاي لازم داده مي شود. ولي افسردگي در كودكان چه معنايي مي دهد و واقعا چيست؟ افسردگي يك مشكل است. به همين سادگي.

اين را ميدانيد :  آنچه كه بايد كسانيكه سالمند در منزل دارند بدانند
معناي مشكل افسردگي اين است:
اول اينكه يك نفر قصد داشته تا كاري براي ايجاد تاثيري خاص انجام دهد. قصدي در جهت مقابله با آن تصميم دركنار آن رخ مي دهد وقصد وغرض اوليه را متوقف كرده و اين توقف شخص را نگران مي كند. شخص در حال حاضر يك مشكل دارد و آن مشكل به ظاهر غير قابل حل شخص را ناراحت مي كند. حالا چه بزرگسال و چه بچه باشد. فرد نمي تواند از فكر كردن در مورد آن دست بردارد، خوب غذا نمي خورد يا غذاهاي مفيد و موثر را در برنامه غذايي خود قرار نمي دهد. اين فرايند او را بيمار كرده و به او آسيب مي زند. افراد در اين شرايط خسته مي شند و بدن آنها احساس گرسنگي كرده و زندگي همراه با نگراني را پيش مي برد. درحاليكه توجه فرد روي مشكلش زوم شده، دقت كافي به ميحط اطراف نداشته و بيمار مي شود. افراد روز به روز بيشتر ناراحت شده و حتي بي احساس مي شوند. اين افسردگي است.

عواملي كه مي توانند منجر به افسردگي كودكان شوند
كمبود خواب: به دليل رواج برنامه هاي تلويزيوني، كامپيوترها و بازي هاي كامپيوتري، متوجه شدم كه بچه ها ديرتر و ديرتر به تخت خواب مي روند. بزرگسالان هم قرباني چنين مشكلي بوده و به طور معمول نمونه بدي براي بچه هاي خود هستند. بدن يك كودك به هشت ساعت خواب نياز دارد. درواقع بيش از اين مقدار به خواب نياز دارد. اين زماني است كه بدن رشد مي كند و به خودش شكل مي دهد. بدون اين زمان، بدن از جاي ديگري انرژي كسب مي كند. بدني كه خسته است، در افت روحي شخص تاثير مي گذارد.در مورد بچه هاي جوان، والدين چنين چيزي را به خوبي از نزديك مي بينيد و خودشان به آن اعتراف مي كنند. در صورتي كه شما و بچه 14 ساله شما، خواب كافي نداريد، حس بي رمقي و بي حالي پيدا مي كنيد. وقتي شخص بزرگ تر مي شود، اين به يك عادت هراز گاه او تبديل مي شود و به اين خاطر رخ مي دهد كه بدن خوب استراحت نكرده است.
كمبود تمرينات متناسب: سيستم فعلي رايج در مدراس به خصوص در آمريكا، زنگ تفريح بين كلاس ها را كم و كمتر كرده است. زماني 45 دقيقه كلاس درسي و سپس زماني كوتاه براي توپ بازي كردن يا طناب بازي، سپس 45 دقيقه كلاس دوباره و زمان ناهار وجود داشت كه بچه ها درآن با دوستان خود بازي مي كردند. سپس 45 دقيقه ديگر آموزشي و بعد حضور در سالن ورزش و تمرينات جسماني ديگر. امروز اما ساعات آموزشي به شش تا هشت ساعت در روز تبديل شده اند. بچه ها با دوستان خود سرگرم هستند و اجازه حرف زدن و بازي كردن با آنها در كلاس را دارند و ديگر زمان ورزش در حياط به زمان حرف زدن در مورد مسايل مختلف تبديل شده است.
كمبود غذاي مقوي: كمبود غذاي مقوي هم مي تواند بدن را به حالت خمودگي ببرد. وقتي بدن تغذيه خوبي ندارد، فرد تمايل به سست و كرخت بودن و ناراحتي و بي احساس بودن دارد.

پرستار سالمند در منزل

پرستار كودك در منزل

پرستار بچه در منزل

پرستار نوزاد در منزل


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دلايل ساده افسردگي در كودكان،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ | ۰۱:۴۲:۴۴ | نویسنده : alirezam216 | نظرات (0)

معرفی سایت

 

 

http://chakavak.tinysite.ir/

http://alirezam216.monoblog.ir/

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ | ۰۱:۳۲:۲۸ | نویسنده : alirezam216 | نظرات (0)

مشاوره با وکیل برای خرید و فروش

مشاوره با وکیل برای خرید و فروش 

دعاوی ملکی و زمین‌خواری از جمله رایج‌ترین پرونده‌های حقوقی در تهران طی دهه‌های اخیر است.

 

به ویژه با رونق عمومی بازار مسکن در ایران و رشد آپارتمان سازی، مشکلات حقوقی در این زمینه هم به شکل چشمگیری افرایش یافته است.

 

وکیل ملکی یکی دیگر از حوزه‌های تخصصی وکالت است که توسط موسسه حقوقی کیانداد ارائه می‌شود.

 

با توجه به دعاوی ملکی و زمین‌خواری وکالت ملکی از حق و حقوق افراد در برابر ادارات، اشخاص و شرکت ها دفاع می‌کند و  حتی امکان فروش ملک (با اخذ وکالت نامه) توسط وکلای ملکی موسسه کیانداد نیز وجود دارد.

 

وکیل ملکی در زمینه پرونده‌های ملکی تجربه بیشتری دارد و با زیر و بم اختلافات در حوزه ملک و زمین و منزل آشناست و به قوانین این حوزه تسلط کامل دارد. 

 

وکیل ملکی مسوول پرونده‌های حقوقی و کیفری مربوط به ملک است و راهکارهای مناسب برای خرید و فروش آپارتمان و زمین را ارائه می‌کند.

 

به عنوان مثال چنانچه انتقال سند یک ملک به صورت رسمی امکان‌پذیر نباشد آن ملک قولنامه‌ای معامله می ‌شود و وکیل ملکی می‌تواند جوانب حقوقی این انتقال را کاملا بررسی کند.
مرجع :
http://alirezam216.blog.ir/post/%D9%88%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%84%DA%A9%DB%8C


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ | ۰۱:۳۲:۲۸ | نویسنده : alirezam216 | نظرات (0)

لینک کوتاه

تاريخ : ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ | ۰۱:۳۲:۲۸ | نویسنده : alirezam216 | نظرات (0)

پرستار سالمند اهمیت ارتباط همیشگی با سالمندان (بخش اول)

اهمیت ارتباط همیشگی با سالمندان (بخش اول)

اهمیت ارتباط با سالمندان

از بزرگترین مشکلات و دردهای سالمندان تنهایی و نادیده گرفته شدن از طرف اطرافیان است. باید امکاناتی برای اهمیت ارتباط با سالمندان فراهم شود تا از سالمند در کنار فرزندان و نزدیکانش نگهداری و مراقبت شود و این امر می تواند در منزل خود سالمند و توسط یکی از افراد یا توسط پرستار سالمند که امین و متعهد به این کار است صورت بگیرد. حمایتی که این روش نگهداری در سالمند ایجاد می کند موجب حفظ سلامت روان در سالمند می گردد. برای اینکه بیماری آلزایمر دیرتر در سالمند دیده شود چندین راهکار وجود دارد که باید به آنها توجه شود از جمله:

 • شرکت کردن سالمندان در گروه های فعال اجتماعی
 • قدم زدن با دوستان
 • رفتن چند روزه به مسافرت
 • انجام بعضی از فعالیت های اجتماعی داوطلبانه

با سالمندان همانند کودک بخورد نکنید .

بعضی از سالمندان به خاطر برخی مشکلات جسمی یا وجود اختلالات روانی و عاطفی ، نوعی رفتار خود مداری و خود خواهی، لجبازی، بی نظمی هایی در رفتار، مقاومت های رفتاری که اصرار به حفظ آن دارند به وجود می آید، که همگی به نوعی بازگشت سالمند به دوران کودکی نامیده می شود .

حالاتی که به علت تغییرات طبیعی دوران سالمندی در آنان به وجود آمده است. به همین خاطر ، گاهی رفتارهای فرزندان در مراقبت از  پدران و مادران سالخورده اشان با سن آنها تضاد دارد . رفتارهایی به گونه ای که گویی از کودک خود پرستاری می کنند، این در حالی است که باید بپذیریم ما هرگز نمی توانیم مولد والدین خود باشیم.

این را میدانید :  روش های از بین بردن ترس و اضطراب کودک

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ | ۰۱:۳۲:۲۸ | نویسنده : alirezam216 | نظرات (0)

آنچه که باید کسانیکه سالمند در منزل دارند بدانند

آنچه که باید کسانیکه سالمند در منزل دارند بدانند

ضایعات مغزی، دردهای جسمانی، محدودیت بینایی شنوای، استروک (حمله قلبی) و زندگی تنها یکی از عوامل گوشه نشینی و نداشتن امید به زندگی در سالمندان است.

روانشناسان شایع‌ترین مشکلات روانی در دوران سالخوردگی را اضطراب و برخی مشکلات خلقی مانند افسردگی می‌‌دانند. از این نظر سالمندان از زمره گروههای آسیب‌پذیر در جامعه به شمار می‌‌آیند که لازم است در جهت کاهش افسردگی و اضطراب یاری شوند.

سایر اختلال‌‌هایی که معمولا در دوران پیری شایع می‌‌شود عبارت است از: ترس از مرگ، احساس تنهایی، ناکامی، خستگی، استرس، افکار خودکشی، تغییر در الگوی خواب. البته همان طور که می‌‌دانید این اختلال‌ها غیر از بیماری‌‌های جسمانی هستند که معمولا سالخوردگان با آنها دست و پنجه نرم می‌‌کنند. بیماری‌هایی نظیر ناراحتی‌‌های قلبی، دیابت، ناراحتی‌‌های گوارشی، عروقی و فشارخون … اما از بین اختلال‌‌های روانشناختی، افسردگی، به عنوان معمولی‌ترین مسایل احساسی و عاطفی در سنین سالمندی بروز می‌کند و معمولا در این سنین از دست دادن علاقه و انرژی، بیخوابی زیاد، ابراز شکایت و سرزنش خود در قالب افسردگی نمایان می‌‌شود. متاسفانه مواردی مانند مرگ همسر، اختلال در انجام وظایف و از دست دادن آزادی نیز از دلایل بروز افسردگی در سالمندان است و تاسف بیشتر این است که احتمال موفقیت در خودکشی در سالمندان افسرده به مراتب بیشتر از جوانان گزارش شده است.

همچنین اختلالات اضطرابی نیز می‌‌تواند در سالمندان همچون هراس، وحشت زدگی و یا حتی علایمی از بیماری‌‌های غدد داخلی، تنفسی، قلبی و عروقی، را ایجاد کند که در این مواقع مراجعه افراد سالمند به مراکز بهداشتی و درمانی ضروری است.

همه ی این موارد نشان می‌‌دهند که ما به عنوان فرزندان یا نوه‌‌ها و حتی به عنوان اطرافیان افراد سالمند لازم است به آنها در بدست آوردن روحیه بهتر کمک کنیم.
اما چگونه؟ در این مقاله می‌‌خواهیم برخی از این راه کار‌‌ها را با شما در میان بگذاریم.

سالمند، کودک نیست

متاسفانه برخی از ما با سالمندان مانند کودکان رفتار می‌‌کنیم. به آنها امر و نهی می‌‌کنیم و فراموش کرده‌ایم که سالمند ناتوانی که با او طرف هستیم شان و مرتبه خاصی دارد که در رفتار با آنها باید مراقب به خطر نیفتادن آن شان و مرتبه باشیم. در بسیاری موارد وقتی صحبت از مراقبت و نگهداری از پدر و مادر سالمندمان به میان می‌آید، گمان می‌کنیم چون آنها را دوست داریم، این مراقبت بسیار ساده است. برای همین با یک نگرش سنتی با آنها که پا به سن گذاشته‌اند، رفتار می‌کنیم؛ رفتارهایی که گاهی مناسب سن والدین سالمندمان (چه سالم و چه بیمار یا معلول) نیست. گاهی اوقات ما سعی داریم همان‌طور که از فرزندمان مراقبت می‌کنیم، با آنها برخورد کنیم و فراموش می‌کنیم که ما هرگز نمی‌توانیم والد پدر و مادر خود باشیم و مراقبت از آنها مهارت‌های خاصی نیاز دارد.

این را میدانید :  بیماری پروانه ای در کودکان چیست؟ (بخش دوم)

نکته مهم این است که این مهارت‌ها که باید در تک‌تک رفتارهای ما نمود داشته باشد، آموختنی هستند اما بیشترمان این مهارت‌ها را بلد نیستیم و صرفا با مهر و محبت هم نمی‌توان این مهارت‌ها را در خود ساخت. شاید اگر به طریقی یاد می‌گرفتیم که چه‌طور با فرد سالمند خانواده رفتار کنیم، این همه گلایه و نارضایتی در خانواده‌مان به وجود نمی‌آمد.

پیشنهاد بدهید نه دستور

اگر می‌‌خواهید به سالمندان برای شرکت در کلاس‌‌ها یا دوره‌‌ها، یا وقت گذراندن با همسالان خود، توصیه‌‌هایی داشته باشید این توصیه‌‌ها حتما باید به شکل پیشنهاد به آنها داده شود نه به شکل دستور. آزادی عمل را از آنها نگیرید و فقط آنها را تشویق و ترغیب کنید تا برنامه‌ریزی‌‌های جدیدی برای خود داشته باشند. تجربه نشان می‌‌دهد که دستور دادن و حکم صادر کردن برای سالمندان، آنها را افسرده و ناامید خواهد کرد و حتی باعث خواهد شد که مقاومت کرده و حالت دفاعی به خود بگیرند و بخواهند جایگاه قبلی خود را به رخ شما کشیده یا دوباره بدان برگردند. در حالی که توان آن را هم ندارند و سرانجام ناامیدتر و افسرده شوند.

انتقال حس مفید بودن

دوره سالمندی هم مانند هر دوره دیگری در زندگی خصوصیات و مشکلات مربوط به خود را دارد به طور خلاصه، می توان گفت تنها یک نکته مهم را در مورد رفتار با سالمندان اشاره کرد. که ما باید همواره در ذهن خود یادآوری کنیم که این سالمند (پدر، مادر یا هر عضو دیگر خانواده) به علت ناتوانی قوای جسمانی و آسیب‌پذیری در مقابل بیماری ‌ها به شدت نگران و مضطرب است که مبادا سلامت او به خطر بیفتد. از طرف دیگر به خاطر تغییر شرایط زندگی نسبت به گذشته‌، این افراد تا حدی دچار کاهش اعتماد به نفس می ‌شوند. در نتیجه همیشه سعی دارند با این درگیری ذهنی می ‌کوشند که به خود و اطرافیان بگویند هنوز هم مثل گذشته فرد موثری هستند. حالا اگر ما خودمان به اشکال مختلف، به فرد سالمند کمک کنیم که از نظر ذهنی، آسودگی اینکه هنوز جایگاه قبلی، یعنی موثر و مفید بودن را دارد؛ در نتیجه اضطراب سالمند کمتر می شود، و جایگاه خود را در مخاطره نمی‌بیند و دچار کاهش اعتماد به نفس نمی گرد.

به طوری که دیده شده کسانی که در خانواده‌ شان فرد سالمندی را دارند، وقتی به هر دلیلی جایگاه قبلی والدین شما که در دوران طولانی بزرگسالی آن را به سختی تثبیت کرده بودند، در معرض آسیب قرار می‌ گیرد، فرد سالمند به دنبال به دست آوردن آن جایگاه قبلی، ممکن است به حوزه ‌هایی وارد شود که شاید برای شما و یا بعضی از افراد خانواده ورود به این حوزه نوعی دخالت تعبیر شود و یا تا حدی هضم سخت باشد؛ بعنوان مثال مادر شما چنین قصدی ندارد که در امور تربیت فرزند شما و یا روابط خانوادگی‌ تان دخالت کند، بلکه فقط قصد دارد نشان دهد که هنوز هم مثل گذشته فردی مفید و توانمند است که دیگران می ‌توانند به او رجوع کرده و در حوزه ‌های مختلف از او نظر بخواهند. اگر هر کدام از ما برحسب علاقه، توان و تجربه سالمندمان، جایگاهش را به او تقدیم کنیم و با رفتارمان به او نشان دهیم که هرگز از نظر ما به فردی سربار و غیر موثر تبدیل نشده است، بسیاری از مسایل و مشکلات‌مان حل خواهد شد.

این را میدانید :  کودکانی که نباید تنها بمانند (بخش چهارم)

بیشتر سالمندان توانایی های خاصی دارند. اگر به آنها این فرصت و موقعیت را بدهیم که توانایی خود را به نوجوانان و کودکان محله یا فامیل بیاموزند، احساس مفید بودن آنها را بالا داده‌ ایم. یا اگر مثلا می‌‌توانند به کودک ما دیکته بگویند یا در حساب ساده به آنها کمک کنند خوب است که از آنها کمک بگیریم.

کدام فرزندان؟

در صورتی که فرزندی از والدین خود محبت دریافت نکرده باشد، آیا می‌‌تواند در سالمندی به آنها رسیدگی و محبت کند؟ خوب یا بد، تحقیقات نشان داده‌ اند که شیوه رفتار با والدین در سن پیری و ارتباط فرزندان با آنها تا حد زیادی به شرایط خانوادگی سال ‌‌های قبل و حتی تا دوران کودکی برمی ‌گردد. در مواردی که فرزندان همیشه از محبت پدر و مادر برخوردار بوده ‌اند و احساس کمبود عاطفی نمی ‌کنند، خود را مدیون آنها دانسته و با مهربانی و احساس قدرشناسی سعی دارند تا هر کاری که از دست ‌شان بر می ‌‌آید، برای آنها انجام دهند.

ولی در خانواده ‌‌هایی که فرزندان همیشه از بدرفتاری ‌‌های جسمی و روحی رنج برده ‌اند و در محیط خانه فقط تنبیه، سرزنش، ناراحتی و بی ‌توجهی حاکم است، وابستگی عاطفی چندان قوی با والدین ندارند و یا اینکه خیلی کم به آنها ابراز محبت می‌‌کنند.

به عبارت بهتر، آنها نمی ‌توانند عشق و علاقه ‌ای را که دریافت نکرده ‌اند، تقدیم کنند و در واقع قادر به انجام آن نیستند، چون هیچ‌ گاه، چیزی در این زمینه یاد نگرفته ‌اند. این گروه از فرزندان، از طرف دیگر از نوعی فشار اجتماعی شدید نیز رنج می ‌‌برند که باید والدین را دوست داشت و به کارهای آنها رسیدگی کرد، صرف نظر از اینکه نوع رفتار آنها چگونه بوده است. این فشار اجتماعی یک نوع احساس گناه را در آنها به وجود می ‌‌آورد و این حس را منتقل می‌‌ کند که: حالا که آنها پیر شده ‌اند و گذشته ‌‌ها گذشته، تو می ‌‌توانی ناراحتی ‌‌ها را فراموش کنی و آنها را ببخشی و از آنها مراقبت کنی. اما متاسفانه چنین فرزندانی قادر به این کار نیستند. در نظر داشته باشیم ما از جوانی بتوانیم با محبت به اطرافیان و خصوصا فرزندانمان و ایجاد حس احترام به بزرگترها، شرایط بهتری را برای سالخوردگی خود آماده کنیم.

این را میدانید :  گاواژ چیست؟

زندگی والدین سالخورده با فرزندان

هرگز اجازه ندهید که والدین سالخورده ‌تان به خانه سالمندان بروند بلکه آنها را در کنار خود نگهداری کنید.

من این توصیه را نه تنها به عنوان یک پرستار سالمند به اطرافیان خود می ‌‌کنم. بلکه واقعا معتقدم هر قدر هم که زندگی ما سخت باشد باز هم می ‌‌توانیم از والدین ‌مان مراقبت و نگهداری کنیم. حتی سفارشم به فرزندانی که از والدین خود محبتی هم ندیده ‌اند همین است. ولی در چنین وضعیتی به والدین سالمند هم توصیه می ‌‌کنم توقع خود را از فرزند پایین بیاورند و او را محدود و آشفته نکنند تا بتوانند درکنار هم زندگی کنند.

من می ‌‌دانم که بسیاری از سالمندان در فرزندان خود ایجاد احساس گناه می ‌‌کنند و آنها را با نیش و کنایه یا توقعات بیش از حد آزار می دهند. اما گفتگو می‌‌تواند در این موارد کمک کننده باشد. فرزندان باید شرایط خود و همسر و فرزندان خود را برای والدین توضیح دهند و از آنها بخواهند که تا حدی که میسر است خود را با شرایط منزل آنها تطبیق دهند. همسر و فرزندان هم لازم است همین کار را انجام بدهند و خود را با سالمندی که به منزل آنها می ‌‌آید تا حد امکان هماهنگ کنند. در صورتیکه این کار صادقانه انجام بشود مطمئنا می ‌‌تواند محصولات خوبی هم بدهد.

سخن آخر

سخن آخر این که پیر شدن و کهنسالی اصلا چیز بدی نیست. بلکه مرحله خاصی از زندگی است که باید به خوبی تجربه و از آن عبور کرد. اشخاص سالمند همانند یک صندوقچه پر از جواهر هستند. این جواهرات همان تجربه ‌‌ها و داشته ‌‌های معنوی و فهم و شناخت آنها از زندگی است. اگر قفل این صندوقچه با محبت باز شود جواهرات موجود در آن می ‌‌تواند به راحتی در اختیار اطرافیان قرار گیرد اما اگر به صندوقچه آسیبی وارد بیاید شاید هرگز جواهرات آن هم رو نشود و مورد استفاده قرار نگیرد. ما به عنوان افراد میانسال یا جوان باید از همین حالا خود را برای دوران کهنسالی آماده کنیم و بدانیم می ‌‌خواهیم چه جواهری را به اطرافیان خود هدیه دهیم. سالمندان هم لازم است جواهر‌‌های خود را نه تنها بیماری‌‌ ها و ناکامی ‌‌ها و نارضایتی‌‌ ها و… ) را برای اطرافیان آماده کنند تا زندگی سالم‌ تر و شاد‌تری را در کنار خانواده خود داشته باشند.
https://www.zarabanco.com/%d8%a2%d9%86%da%86%d9%87-%da%a9%d9%87-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%af-%da%a9%d8%b3%d8%a7%d9%86%db%8c%da%a9%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d9%84%d9%85%d9%86%d8%af-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%86%d8%b2%d9%84-%d8%af%d8%a7%d8%b1/

پرستار بیمار ، پرستار کودک ، پرستار نوزاد ، پرستار بچه

 

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ | ۰۱:۳۲:۲۸ | نویسنده : alirezam216 | نظرات (0)

طرح‌های بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری و اقامتگاه‌های غیررسمی

طرح‌های بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری و اقامتگاه‌های غیررسمی

بر اساس ماده ۴۲ آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب 1387، به منظور سرعت بخشیدن در اجرای طرح‌های بهسازی، نوسازی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده شهری و سکونتگاه‌های غیررسمی و به منظور تحقق مدیریت هماهنگ، اقدامات زیر انجام می‌شود:

1- دفاتر خدمات نوسازی محدوده‌ها و محلات مورد نظر توسط بخش غیردولتی تحت نظارت شهرداری‌ها تشکیل می‌شود. ساز و کار تشکیل، شرح خدمات، قوانین و ضوابط مربوط، ظرف دو ماه از ابلاغ این آیین‌نامه توسط وزارتخانه‌های مسکن و شهرسازی و کشور تهیه و اعلام می‌شود. در طول دوران نوسازی کلیه دستگاه‌های اجرایی می‌توانند اختیارات خود را به دفاتر خدمات نوسازی واگذار نمایند.

2- حق‌الامتیاز آب، برق، گاز، تلفن و مانند آن در محدوده‌های مربوط پس از نوسازی و بدون دریافت حق نگهداری محفوظ بوده و دستگاه‌های مربوطه باید در اولین فرصت نسبت به برقراری و تأمین خدمات مورد نیاز و مازاد بر (اضافه بر) وضع قبل از نوسازی اقدام کنند.

3- ادارات ثبت اسناد و املاک با اولویت و خارج از نوبت نسبت به انجام امور ثبتی مربوط به تجمیع، تفکیک و افراز (تقسیم مال مشترک) و صدور اسناد و مانند آن اقدام می‌کنند.

4- هزینه‌های بخش غیردولتی در جهت تأمین خدمات و فضاهای عمومی، فرهنگی و مذهبی در این مناطق به عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی مودیان (پرداخت کنندگان) خواهد بود.

اقدامات تأمین زمین و بهره‌برداری از ظرفیت‌های جدید

بر اساس ماده ۴۳ آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب 1387، وزارت مسکن و شهرسازی با هدف تأمین زمین و بهره‌برداری از ظرفیت های جدید حاصل از بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری و سکونتگاه‌های غیررسمی و تولید و عرضه مسکن توسط بخش غیردولتی به میزان سهم برنامه‌های پیش‌بینی شده در بافت‌های مذکور (یاد شده) به شرح زیر حمایت می‌کند:

1- کلیه زمین های واقع در محدوده بافت‌های فرسوده شهری و سکونتگاه‌های غیررسمی متعلق به وزارتخانه‌ها، مؤسسات دولتی و شرکت‌های دولتی که ۱۰۰% سهام آنها متعلق به دولت می‌باشد، برای حمایت از این امر اختصاص می‌یابد.

2- برای اجرای پروژه‌های الگوی نوسازی در احداث و ساخت مسکن از محل اراضی و زمین‌های بند (۱) ماده 43 این آیین‌نامه و اراضی (زمین‌ها) در اختیار، واگذاری زمین به شکل فروش به قیمت کارشناسی روز بر اساس اعلام کارشناس رسمی با تقسیط حداکثر پنج سال یا به شکل اجاره بلندمدت و یا به شکل اجاره به شرط تملیک (مالکیت) به مجریان طرح‌ها و متقاضیان دارای شرایط بر اساس دستورالعملی که توسط وزارت مسکن و شهرسازی ابلاغ خواهد شد، صورت می‌گیرد.

وکیل ملکی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ | ۰۱:۳۲:۲۸ | نویسنده : alirezam216 | نظرات (0)

راه های کنترل عصبانیت در کودکان

راه های کنترل عصبانیت در کودکان

دراین مقاله به بررسی راه های کنترل عصبانیت در کودکان می پردازیم .

کنترل عصبانیت در کودکان

برخی از کارها هست که والدین و یا پرستار کودک با انجام آن ها موجب عصبانیت کودکان می شوند و باید از انجام این کارها اجتناب کنند. مادران باید توجه داشته باشند کودکان همیشه دوست داشتن شما را پاسخ می دهند. این موضوع خیلی قبل تر از دوره پرخاشگری نوجوانی است. ما درباره زمان هایی صحبت می کنیم که کودک شما هنوز کودک است. بیشتر ناسازگاریها به خاطر کارهایی است که برای کودکتان انجام می دهید.

موقعیت هایی که کودک شما را دوست ندارد ذکر می کنیم:

 • زمانی که تلاش می کنید کودک را برای حمام یا ماساژ حاضر کنید:

زمان زیادی طول می کشد تا نوزاد به ماساژ یا حمام عادت کند. در نتیجه هنگامی که سعی می کنید او را در وان قرار دهید، خود را از آب دور می کند.

 • وقتی که

  سعی می کنید کودک را بلند کنید، در حالی که هنوز زانوهای کودک قدرت کافی ندارند:

این یکی از بدترین اشتباهات پدر و مادرها است. کودک نمی تواند پاهای خود را مستقیم نگه دارد – پاهای او هنوز هم می چرخند، برای اینکه رباط ها و ماهیچه ها به اندازه کافی قوی نیستند تا بتوانند آنها را مستحکم نگه دارند. در نتیجه ایستاداندن کودک امری ناراحت کننده است.

 • زمانی که دهان کودکتان را بعد از تغذیه پاک می کنید:

به طور یقین این کار ایده خوبی نیست که اجازه بدهید مواد آلود در دهان نوزاد باقی بماند. نه تنها این حالت کثیف و نامنظم به نظر می رسد، بلکه کودک تمیز کردن دهان را در حین رشد یاد نمی گیرد. ولی هنگامی که دهان کودک را پاک می کنید، او با اعتراض سرش را بر می گرداند و یا با ضربه دست شما را دور می کند، ولی کوچولو اینجوری تمیزتری!

 • هنگامی که چیزها را از دهان کودک می گیرید:

کودک دوست دارد چیزهایی را از روی زمین بردارد و در دهان قرار دهد. این راهی برای کاوش چیزهای جدید است. ممکن است این چیزها شامل سکه، اسباب بازی، و یا هر چیز کوچک دیگری باشد در نتیجه به سرعت آن را از دهان کودک خارج کنید. این حالت باعث تنفر نوزاد می شود.

 • هنگام شمارش دندانهای جدید کودک:

نوزادان در موقع شمردن دندان هایشان صبر نمی کنند. آنها در هنگام دندان در آوردن خیلی اذیت می شوند. ولی این کار بیشتر آن ها را اذیت می کند.

 • زمانی که غذای خود را به کودک نمی دهید:

کودک شما تمایل طبیعی به خوردن غذای شما نشان می دهد. ولی اغلب موارد مواد غذایی برای سیستم گوارشی کودک مناسب نیستند – تا جایی که آلرژی های ممنوعه ای در غذا وجود دارد.

 • وقتی که سعی می کنید کودک را بخوابانید:

در صورتی که کودک تازه چرت زده باشد، ممکن است زود به خواب نرود. شما خیلی تلاش می کنید. ولی آواز خواندن و لالایی ها کم کم بدتر می شوند. این ها فقط چند نمونه از زمانی بود که امکان دارد نوزاد از شما متنفر شود. با این شرایط کنار بیاید، مهربان باشید و بگذارید بگذرد.

این را میدانید :  ویروس اچ پی وی (HPV) (بخش دوم)

راههای مهار عصبانیت کودکان:

یکی از از احساسات طبیعی انسان خشم است و هرکس درجه هایی از آن را دارد ولی کودکان باید از ابتدایی ترین مراحل تربیتی شان یاد بگیرند چطور این احساس سرکش را مهار کنند… در گذشته والدین با دیدن این رفتار ها درکودکشان او را تنبیه می کردند یا از او می خواستند برود یک بالش را بزند ولی امروزه تکنیک های مفیدی برای کنترل خشم توصیه می شود که عبارتند از:

 • کودکان 5-3 ساله

هنگامی که کودکتان خشمگین شد، یک ظرف حباب درست کنید به او بدهید. لازمه حباب درست کردن، تمرکز بر تنفس است. تنفس آرام و شمرده، احساسات خروشان کودک را آرام می کند. به مدت چند هفته روزی یک دقیقه با کودکتان حباب درست کنید، پس از اینکه حباب درست کردن را یاد گرفت، ازکودک بخواهید با کمک گرفتن از قوه تخیلش، حباب های متفاوتی درست کند. لطافت حباب ها و تلاش برای ساخت آنها روحیه کودک را آرام تر می کند.

 • کودکان 8-6 ساله

با تمام شدن دوره خردسالی، کودک یاد می گیرد افکار خود را مدیریت کند و حتی تغییر دهد. ابتدا با حوصله به کودک کمک کنید محرک های خشمش را بشناسد، بعنوان مثال ممکن است وقتی که کسی او را هل می دهد یا با عنوان زشتی صدایش می زند یا مسخره اش می کند، عصبانی شود. به او یاد دهید چطور بر خشمش غلبه کند و به او بفهمانید در برخوردهای اجتماعی اش باید صبور باشد و قبل از هر اقدامی، نفسی عمیق بکشد و در صورتی که می تواند چند قدم از آنچه عصبانی اش کرده فاصله بگیرد، در دل جمله های آرام کننده تکرار کند از قبیل: «از پسش بر میام» یا «مهم نیست».

این را میدانید :  توانبخشی چیست و انواع آن؟ (بخش اول)

در نهایت هم رفتار های عاقلانه و مودبانه را به کودک آموزش دهید مثلا «این توپ منه، لطفا پسش بده» یا «چه حرف زشتی زدی، من این طوری حرف نمی زنم». به کودک یاد بدهید قرار نیست کسی با خشونت بیشتر برنده شود. علایم جسمی عصبانیت را به او بیاموزید. به کودکتان بگویید هر وقت کسی عصبانی می شود، بلندتر حرف می زند، صورتش قرمز می شود، دست هایش را هنگام صحبت به شدت تکان می دهد، ضربان قلبش بالا می رود، اخم می کند، دهانش خشک می شود و تندتند نفس می کشد، سپس از او بخواهید اگر این علایم را در خودش دید، یاد توصیه های شما بیفتد.

 • کودکان 12-9 ساله

به کودکتان بیاموزید قبل از هر کاری خصوصا واکنش های خشمگینانه، فکر کند. این بار که کودکتان با یکی از همسالانش دعوایش شد، بگذارید تا هرجا که می خواهد پیش برود سپس از او بپرسید: دعوایت را کردی، عصبانیتت را نشان دادی؟ نتیجه چه شد؟ مشکلتان حل شد؟ برای حل این ناآرامی ها چه کار می خواهی بکنی؟ اگر دوباره دعوایت شد هم می خواهی همین رفتار های زشت را داشته باشی؟

پرستاری از سالمند
پرستار کودک
پرستار بچه
پرستاری از نوزاد در منزل

 

 

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ | ۰۱:۳۲:۲۸ | نویسنده : alirezam216 | نظرات (0)

دلایل بی اشتهایی کودک و راه حلی برای والدین (بخش اول)

دلایل بی اشتهایی کودک و راه حلی برای والدین (بخش اول)

طبق بررسی های انجام شده بی اشتهایی کودک می تواند ناشی از بدغذا بودن و یا یک بیماری باشد که برای اطمینان بهتر است یک آزمایش از او گرفته شود.

علت بی اشتهایی کودک

رفتارهای والدین بویژه مادران در اوایل دوران شکل گیری عادات تغذیه ای کودک در نحوه تغذیه او در سال های بعدی موثر است. در ادامه با عوامل بی اشتهایی کودک و راههای برطرف کردن آن آشنا خواهید شد.

بی اشتهایی کودک

بسیاری از والدین می بینند هنگامی که کودک خردسالشان به دلیل اینکه غذایی را دوست ندارد، اعتصاب غذا می کند. ولی در بیشتر موارد، بچه ها بعد از چند ساعت، وقتی که شکمش قاروقور می کند، به سمت میز برمی گردند تا آن غذا را بخورد.

در صورتی که این کار بیشتر طول بکشد چه؟

خوب، برای کودکان در حال رشد طبیعی نیست که از خوردن غذا برای مدت طولانی امتناع کنند. کودکان در حالت طبیعی هر چند ساعت گرسنه می شوند و امتناع از خوردن، به احتمال زیاد نشانه یک مشکل اساسی پزشکی است. اگر کودک خود را با تهدید و رشوه وادار به خوردن می کنید، این کار والدین و پرستار کودک بسیار اشتباه است. شما باید او را برای ارزیابی به پزشک اطفال ببرید.

علل احتمالی بی اشتهایی کودک:

دلایل بسیاری وجود دارد که کودک می تواند تمام اشتهایش را از دست بدهد. برخی از این دلایل عبارتند از:

 • مزانشوئید ائوزینوفیلی:

این وضعیت دشوار به علت تجمع یک نوع خاص از سلول های سیستم ایمنی در مری کودک ایجاد می شود به طور بالقوه به خاطر آلرژی های غذایی / حساسیت های غذایی یا برگشت اسید معده. مزانشوئید ائوزینوفیلی می تواند موجب شود که گلو ورم کند که برای خوردن بسیار دردآور است.

 • ویروس:

یک کودک با اشتهای خوب، که ناگهان از خوردن غذا امتناع می کند ممکن است دارای یک اشکال معده به پایین باشد. در صورتی که این دلیلش باشد، باید به سرعت مشخص شود.

 • بی اشتهایی عصبی یا دیگر اختلالات تغذیه ای:

اگرچه بسیاری از مردم این مشکل را برای نوجوانان مطرح می کنند، ولی بی اشتهایی عصبی در کودکان شش یا هفت ساله هم وجود دارد.

 • یبوست :

کودکی که یبوست دارد، امکان دارد از خوردن دست بکشد، چون نمی تواند توضیح دهد که چرا.

 • حساسیت غذایی:
این را میدانید :  با بچه های ODD چگونه رفتار کنیم

برخی اوقات یک حساسیت غذایی از جمله بیماری سلیاک واکنشی به گلوتن پروتئین، که در گندم، جو و چاودار تشخیص داده می شود وجود دارد که باعث ناراحتی کودک شما می شود.

 • مشکلات

  پزشکی دیگر:

بسیاری از بیماری هایی که کلیه ها، کبد یا کل بدن را تحت تاثیر قرار می دهند، می تواند موجب از دست دادن اشتها در کودکان شود.

اطلاعات بیشتر درباره بدغذایی و مشکلات پزشکی پنهان بی اشتهایی کودک

بله، امکان دارد کودک شما بد غذا باشد و یا وقتی که یک غذای سالم آماده کرده اید، دلش ناگت مرغ و سیب زمینی سرخ کرده بخواهد اما اگر کودکتان چیزی نمی خورد و این مشکل برای او ادامه دارد، از پزشک اطفال کمک بگیرید.

علائم و نشانه های رایج بدغذایی و بی اشتهایی کودک

علاوه بر عللی که در این بخش در مورد بی اشتهایی کودک گفته شد علائم و نشانه ها را هم باید بشناسید، بدغذایی رفتار طبیعی یک کودک نوپا است. اگر کودک شما هر کدام از رفتارهای زیر را نشان داد، کاملاً طبیعی است.

 • فقط می خواهند با یک قاشق یا چنگال غذا بخورند.
 • تعداد کمی از غذاها را دوست دارد و جز آنها چیزی نمی خورد.
 • از خوردن غذا براساس رنگ و یا بافتش خودداری می کند.
 • نسبت به امتحان غذایی جدید امتناع می کند.
 • از دست دادن علاقه شان نسبت به غذایی که عاشقش بودند.

بی اشتهایی یا بد غذا بودن کودک

 • درمان بی اشتهایی کودک با راه حل هایی مخصوص والدین :

بسیاری از کودکان نوپا بدغذا هستند. این یک حوزه از زندگی آنهاست که می توانند کمی کنترل رویش داشته باشند. با امتناع از خوردن، کودک در حال تمرین استقلال است و این وظیفه شما به عنوان یک والدین یا پرستار کودک است که غذایی سالم را به او ارائه دهید و آموزش عادات غذایی خوب را یادش دهید.

 • مسیر بهبود:

شما نمی توانید کودکتان را مجبور به خوردن کنید. اما می توانید عادت های غذایی سالم و خوش مزه را در وی، تشویق کنید.

این را میدانید :  کودک پرخاشگر و نحوه برخورد پرستار با کودک پرخاشگر

ترفندهای خلاصی از بی اشتهایی کودک

 • عادات غذایی سالم:

بگذارید فرزند شما مقدار غذایش را خودش انتخاب کند. قاعده خوب این است که یک قاشق غذا خوری از هر نوع غذا را به ازای هر سال از سن کودک خود پیشنهاد کنید.غذا را در بشقاب های کوچک سرو کنید و به آنها این شانس را بدهید تا برای بیشتر خوردن درخواست کنند.

 • صبور باشید:

غذاهای جدید را بارها عرضه کنید. شما ممکن است مجبور شوید که یک غذای جدید را 10 -15 بار نشانش دهید.

 • بگذارید فرزندتان هم کمک کند:

بگذارید غذا را انتخاب کند. راهی پیدا کنید که بتواند به آماده سازی غذا کمک کند. اگر آن ها در بخش های مختلف غذا درست کردن شرکت کنند، به احتمال بیشاری آن را می خورند.

 • مسائل را بامزه نشان دهید:

غذا را به اشکال مختلفی تزیین کنید. به شیوه ای خلاقانه بر روی بشقاب کودک خود نمایش دهید.

موثرترین روش های درمان بی اشتهایی کودک

 • انتخاب هایی را ارائه کنید:

به جای استفاده از سبزیجات برای کودک نوپایتان، بگذارید بین دوتا غذا، یکی را انتخاب کند.

 • سس تهیه کنید:

برای تشویق کودک خود برای امتحان میوه و سبزیجات جدید، سس های سالمی را فراهم کنید. اینها می توانند شامل سس، ماست، یا سس سالاد کم چرب باشند.

 • الگوی خوبی باشید:

اگر کودکتان شما را ببیند که انواع غذاهای سالم را می خورید، احتمال دارد که او هم آنها را امتحان کند. می توانید لیستی ازغذاهایی را تهیه کنید که کودکان شما آنها را دوست دارد.

 • زمان های غذا خوردن خوشایند:

به کودکتان چند دقیقه قبل از زمان صرف غذا سر بزنید و به او بگویید که وقت خوردن نزدیک است. کودکان امکان دارد از فعالیت های خود خسته یا هیجان زده باشند. به وی اجازه دهید دهید که بداند تقریباً زمان آن رسیده است که غذا به او داده شود و کارش را تمام کند.

 • یک تایم روتین پایه گذاری کنید:

از زمان غذا خوردن منظمی استفاده کنید. کودکان با کارهای روتین بهتر کنار می آیند. غدا را در یک محل و در یک زمان بخورید.


پرستاران سالمندان
پرستار درمنزل کودک
پرستاران بچه خانم 
پرستاری نوزاد در منزل

 

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ | ۰۱:۳۲:۲۸ | نویسنده : alirezam216 | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ]
<<         >>


.: Weblog Themes By arasblog.ir:.