alirezam216

alirezam216

alirezam216

راهنما براي شستشوي بهتر ظروف در ظرفشويي

راهنما براي شستشوي بهتر ظروف در ظرفشويي

در زندگي ماشيني امروز، تمام اميدمان به دستگاه‌هايي است كه در وقت ما صرفه جويي كنند و به بهترين شكل و كيفيت، كارهايمان را انجام دهند. مثلا ماشين لباسشويي به بهترين شكل لباس‌هاي كثيف ما را بشويد، مايكرو غذاهايمان را گرم كند، ظرفشويي ظروف ما را برق بيندازد و هزار و يك وسيله ديگر كه از هر كدام انتظاراتي متفاوتي، بسته به كارايي آنها داريم تا بلكه سنگيني بعضي از كارها را از روي دوش ما بردارد.

حال در اين ميان فرض كنيد هر كدام از اين دستگاه‌ها وظايف خود را به خوبي انجام ندهند، چقدر ما را لنگ خواهند گذاشت؟ اگر مجبوريم شويم خودمان براي انجام هر كدام از آن‌ كارها وقت بگذاريم ترسناك نيست؟

اگر ماشين ظرفشويي ظروف را به خوبي نشويد، ظروف به خوبي تميز نشوند و كيفيت شست و شوي ايده آل را از دستگاه دريافت نكنيم دنيا تيره و تار خواهد شد. مي‌خواهيم در اين مقاله به سراغ پيشگيري برويم تا مجبور به درمان نشويم. كيفيت شسشتو، به خوبي تميز شدن ظروف، از مهم‌ترين انتظارات ما از ظرفشويي مي‌باشد. با افزايش دانش و اطلاعات در اين زمينه به راحتي مي‌توانيد ظروف تميزي داشته باشيد.

به راحتي كيفيت شستشو در ظرفشويي را بالا ببريد

براي اينكه كيفيت شست و شو ظروف در ظرفشويي را بالا ببريد و ظروفي هميشه درخشان داشته باشيد كافيست با نكاتي ساده و البته كاربردي به خوبي آشنا شويد.

در اين قسمت از مقاله قصد داريم با عوامل تاثير گذار در كيفيت شستشو شما را آشنا كنيم. تاعلاوه بر اينكه از تميز نشدن ظروف جلوگيري كنيد، هميشه ظروف براق و درخشان را از ظرفشويي مورد علاقه خود تحويل بگيريد.

علت ايجاد لك سفيد روي ظروف و تاثير آن در كيفيت شستشو

 اگر روي ظروف خود با لك سفيد رو به رو شديد براي اينكه كيفيت شسشتو را ارتقا دهيد نياز است كه در مراحلي كه بيان مي‌كنيم همراه ما باشيد.

اولين سوالي كه مطرح است، آيا ماشين ظرفشويي شما داراي جلادهنده هست يا خير؟ پس ابتدا چك كنيد كه مخزن جلادهنده شما پر باشد.

اگر از شوينده‌اي استفاده مي‌كنيد كه همراه با جلادهنده است بايد درجه جلادهنده را روي 1 تنظيم كنيد. اگر از شوينده‌اي استفاده مي‌كنيد كه بدون جلادهنده باشد، بايد درجه آن را روي درجه 2 يا 3 تنظيم كنيد. كيفيت مواد شوينده از جمله عوامل تاثير گذار در كيفيت شستشو شما است، پس چك كردن تاريخ انقضاء شوينده‌ها را فراموش نكنيد.

و در آخر بهتر است به صورت مداوم از برنامه‌هايي مثل برنامه Quick استفاده نكنيد.

توجه كنيد كه اين لكه سفيد بر اثر رسوبات نمك بر روي ظروف و كابين نباشد. چك كنيد كه درپوش نمك محكم بسته شده باشد.

براي شستشوي بهتر لك چربي و غذاي روي ظروف چه كاري انجام دهيم؟

 يكي ديگر از معضلاتي كه امكان دارد در ماشين ظرفشويي‌ها شاهد آن باشيم. باقي ماندن مواد غذايي و لك چربي روي ظروف است. اين امر سبب مي‌شود كه ما ظروف براق و تميزي را نداشته باشيم. براي اينكه از اين اتفاقات جلوگيري كنيم كافيست نكاتي كاربردي را درباره‌ي آن بدانيم. ادامه مطلب، راه‌حل اين موضوع است.

 1. اگر قصد داريد ظروف را چند ساعت بعد شستشو دهيد، مي‌توانيد از برنامه PREWASH استفاده كنيد. اين برنامه در برخي از مدل‌هاي ظرفشويي قابل رويت است. درصورتي كه ماشين ظرفشويي شما برنامه PREWASH را دارد، اين برنامه را بدون شوينده فعال كنيد و بعد از پايان كار، يكي از برنامه‌هاي شست و شو را انتخاب كنيد تا لك‌هاي چربي و غذا به خوبي از روي ظروف شما از بين بروند.
 2. اگر لكه‌ آب روي ظروف خود مشاهده كرديد، احتمالا به علت استفاده نكردن از نمك يا مايع جلا دهنده مي‌باشد. بهتر است كه براي حل اين لك‌ها درجه جلادهنده زياد شود.

 البته توجه داشته باشيد كه اگر لكه‌هاي چاي روي ظروف خشك شده باشد، معمولا در ماشين ظرفشويي سخت پاك مي شود.

 1.  هر دستگاهي اگر در هنگام كار، مشكلي براي آن پيش بيايد يا با خطا رو به رو شود، طبيعتا عملكرد خود را به خوبي انجام نمي‌دهد و يا كار دستگاه نيمه متوقف مي‌شود. اين موضوع در ماشين ظرفشويي نيز صدق مي‌كند. درصورتي كه ظرفشويي در حين كار ERROR بدهد، كاملا طبيعيست كه ظروف تميز و يا خشك نشده باشند. در اين شرايط بهترين راه‌حل مراجعه به صفحه خطاهاي متداول دستگاه مي‌باشد. تا در اين مرحله علت مشكل و راه‌حل آن را پيدا كنيد.
 2. در صورتيكه درب جاپودري ظرفشويي شما باز نشود و يا مواد شوينده در آب حل نشده باشد، ظروف تميز نمي‌شوند.
 3. اما اگر فقط بعضي از ظروفِ يك طبقه از ظرفشويي، تميز شسته نشده باشند، به علت چيدمان نامناسب مي‌باشند. براي يادگيري كامل چيدمان ظروف، كافيست نحوه صحيح چيدمان ظروف در ظرفشويي را مطالعه كنيد.
 4. انتخاب برنامه مناسب و ميزان پودر مودر نياز، تاثير بسزايي در كيفيت شستشو شما خواهد داشت. پس در انتخاب برنامه و شوينده دقت كافي و لازم را داشته باشيد.
 5. تميز كردن فيلترهاي دستگاه بعد از هر بار شستشو از عوامل تاثيرگذار ديگر در كيفيت شستشو مي‌باشد. كه براي اينكار سرويس دوره‌اي تاثير بيشتري خواهد گذاشت.

براي جلوگيري از كدر و مات شدن ظروف در ظرفشويي بهترين راه‌حل چيست؟

مهم‌ترين راه براي جلوگيري از كدر و مات شدن ظروف در ظرفشويي، چك كردن كيفيت مواد شوينده از جمله تاريخ انقضاء آن‌ها مي‌باشد. سلامت و كيفيت جلادهنده در جلوگيري از كدر و مات شدن ظروف تاثير گذار است.

براي تست جلادهنده، مي‌توانيد چند قطره جلادهنده در يك ليوان آب بريزيد، اگر رنگ آب كدر شد، جلادهنده نامرغوب بوده است.

تنظيم درجه جلادهنده در كيفيت شسشتو و بهتر شسته شدن ظروف تاثير به سزايي دارد. پس مطابق با قرص يا پودري كه استفاده مي‌كنيد، مخزن جلا دهنده را پر كنيد. البته دقت داشته باشيد كه تا زير خط max آن را پر نكنيد.

در نهايت نياز است كه درپوش نمك را چك كنيد كه كامل بسته شده باشد و نشتي نداشته باشد. يكي از علت‌هاي كدر و مات شدن ظروف مي‌تواند به علت نشتي نمك باشد.

چرا پودر و قرص روي ظروف و داخل كابين باقي مي‌ماند

 حتما دقت داشته باشيد كه حتما بايد از قرص يا پودر مخصوص ماشين ظرفشويي استفاده كنيد.

 • درصورتيكه كه ظرفشويي شما برنامه PRE WASH دارد در اين برنامه از پودر يا قرص استفاده نكنيد.
 • ميزان استفاده از شوينده بايد استاندارد و به اندازه باشد.

ميزان شوينده قابل استفاده در برنامه‌هاي ظرفشويي

 بعضي از مدل‌هاي ماشين ظرفشويي برنامه + RINSE يا همان آبكشي اضافه را دارد. درصورتيكه كف و شوينده باقي مانده بود مي‌توانيد از اين برنامه استفاده كنيد.

 • در صورتي كه چيدمان ظروف مناسب نباشد و جلوي درب جا پودري گرفته شود، مانع از تخليه كامل پودر يا قرص مي شود و پودر در سيكل آبكشي نيز وارد مي‌شود.
 • اگر با رعايت تمام مواردي كه بيان كرديم مقداري از پودر يا قرص داخل ماشين ظرفشويي باقي بماند و در آب حل نشود، ممكن است به خاطر كيفيت مواد شوينده باشد.

هر برنامه شستشو مناسب چه ظروفي مي‌باشد؟

 براي اينكه بتوانيد نهايت كيفيت شسستشو را در ماشين ظرفشويي تجربه كنيد، لازم است اصول مهمي كه در طي اين دو مقاله بيان كرديم را بدانيد و رعايت كنيد. چراكه رعايت اين موارد علاوه بر كمك به عملكرد و سلامت دستگاه شما، نتيجه دلخواه شسشتو را به همراه خواهد داشت.

انتخاب صحيح برنامه شستشو يكي ديگر از نكات مهم در تميز شدن ظروف مي‌باشد. در ادامه برنامه‌هاي ماشين ظرفشويي ال جي را به طور كامل براي شما بيان كرده‌ايم، كه امكان دارد تعدادي از اين برنامه‌ها در مدل دستگاه شما موجود و تعدادي نباشد. اما اصل استفاده صحيح از هر كدام از اين برنامه‌ها است.

 در انتها براي اينكه با نحوه عملكرد دكمه‌هاي ماشين ظرفشويي به طور كامل آشنا شويد كافيست سري به مقاله نحوه عملكرد دكمه‌هاي ماشين ظرفشويي ال جي بزنيد و اطلاعاتتان را در اين زمينه تكميل كنيد.

 جذابيت يك ظرف به براقي آن است كه هميشه بدون كوچترين لك و بوي بدي بدرخشد. براي اينكه اين جذابيت را به ظروف خود هديه دهيد، كافيست به نكاتي كه بايد درباره آن بدانيد توجه كنيد. فراموش نكنيد كه پيام و نظر شما در انتهاي مقالات كمك كنده ما و ساير بازديد كنندگان خواهد بود. در صورت پرسش سوال و بيان نظر در كمترين زمان پاسخگوي شما عزيزان خواهيم بود.

 ظرفشويي الجي

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شستشوي ظروف در ظرفشويي،


ادامه مطلب
تاريخ : ۷ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۴:۰۷:۳۹ | نویسنده : alirezam216 | نظرات (0)
[ ۱ ]
<<         >>


.: Weblog Themes By arasblog.ir:.