alirezam216

alirezam216

alirezam216

آنچه که باید کسانیکه سالمند در منزل دارند بدانند

آنچه که باید کسانیکه سالمند در منزل دارند بدانند

ضایعات مغزی، دردهای جسمانی، محدودیت بینایی شنوای، استروک (حمله قلبی) و زندگی تنها یکی از عوامل گوشه نشینی و نداشتن امید به زندگی در سالمندان است.

روانشناسان شایع‌ترین مشکلات روانی در دوران سالخوردگی را اضطراب و برخی مشکلات خلقی مانند افسردگی می‌‌دانند. از این نظر سالمندان از زمره گروههای آسیب‌پذیر در جامعه به شمار می‌‌آیند که لازم است در جهت کاهش افسردگی و اضطراب یاری شوند.

سایر اختلال‌‌هایی که معمولا در دوران پیری شایع می‌‌شود عبارت است از: ترس از مرگ، احساس تنهایی، ناکامی، خستگی، استرس، افکار خودکشی، تغییر در الگوی خواب. البته همان طور که می‌‌دانید این اختلال‌ها غیر از بیماری‌‌های جسمانی هستند که معمولا سالخوردگان با آنها دست و پنجه نرم می‌‌کنند. بیماری‌هایی نظیر ناراحتی‌‌های قلبی، دیابت، ناراحتی‌‌های گوارشی، عروقی و فشارخون … اما از بین اختلال‌‌های روانشناختی، افسردگی، به عنوان معمولی‌ترین مسایل احساسی و عاطفی در سنین سالمندی بروز می‌کند و معمولا در این سنین از دست دادن علاقه و انرژی، بیخوابی زیاد، ابراز شکایت و سرزنش خود در قالب افسردگی نمایان می‌‌شود. متاسفانه مواردی مانند مرگ همسر، اختلال در انجام وظایف و از دست دادن آزادی نیز از دلایل بروز افسردگی در سالمندان است و تاسف بیشتر این است که احتمال موفقیت در خودکشی در سالمندان افسرده به مراتب بیشتر از جوانان گزارش شده است.

همچنین اختلالات اضطرابی نیز می‌‌تواند در سالمندان همچون هراس، وحشت زدگی و یا حتی علایمی از بیماری‌‌های غدد داخلی، تنفسی، قلبی و عروقی، را ایجاد کند که در این مواقع مراجعه افراد سالمند به مراکز بهداشتی و درمانی ضروری است.

همه ی این موارد نشان می‌‌دهند که ما به عنوان فرزندان یا نوه‌‌ها و حتی به عنوان اطرافیان افراد سالمند لازم است به آنها در بدست آوردن روحیه بهتر کمک کنیم.
اما چگونه؟ در این مقاله می‌‌خواهیم برخی از این راه کار‌‌ها را با شما در میان بگذاریم.

سالمند، کودک نیست

متاسفانه برخی از ما با سالمندان مانند کودکان رفتار می‌‌کنیم. به آنها امر و نهی می‌‌کنیم و فراموش کرده‌ایم که سالمند ناتوانی که با او طرف هستیم شان و مرتبه خاصی دارد که در رفتار با آنها باید مراقب به خطر نیفتادن آن شان و مرتبه باشیم. در بسیاری موارد وقتی صحبت از مراقبت و نگهداری از پدر و مادر سالمندمان به میان می‌آید، گمان می‌کنیم چون آنها را دوست داریم، این مراقبت بسیار ساده است. برای همین با یک نگرش سنتی با آنها که پا به سن گذاشته‌اند، رفتار می‌کنیم؛ رفتارهایی که گاهی مناسب سن والدین سالمندمان (چه سالم و چه بیمار یا معلول) نیست. گاهی اوقات ما سعی داریم همان‌طور که از فرزندمان مراقبت می‌کنیم، با آنها برخورد کنیم و فراموش می‌کنیم که ما هرگز نمی‌توانیم والد پدر و مادر خود باشیم و مراقبت از آنها مهارت‌های خاصی نیاز دارد.

این را میدانید :  بیماری پروانه ای در کودکان چیست؟ (بخش دوم)

نکته مهم این است که این مهارت‌ها که باید در تک‌تک رفتارهای ما نمود داشته باشد، آموختنی هستند اما بیشترمان این مهارت‌ها را بلد نیستیم و صرفا با مهر و محبت هم نمی‌توان این مهارت‌ها را در خود ساخت. شاید اگر به طریقی یاد می‌گرفتیم که چه‌طور با فرد سالمند خانواده رفتار کنیم، این همه گلایه و نارضایتی در خانواده‌مان به وجود نمی‌آمد.

پیشنهاد بدهید نه دستور

اگر می‌‌خواهید به سالمندان برای شرکت در کلاس‌‌ها یا دوره‌‌ها، یا وقت گذراندن با همسالان خود، توصیه‌‌هایی داشته باشید این توصیه‌‌ها حتما باید به شکل پیشنهاد به آنها داده شود نه به شکل دستور. آزادی عمل را از آنها نگیرید و فقط آنها را تشویق و ترغیب کنید تا برنامه‌ریزی‌‌های جدیدی برای خود داشته باشند. تجربه نشان می‌‌دهد که دستور دادن و حکم صادر کردن برای سالمندان، آنها را افسرده و ناامید خواهد کرد و حتی باعث خواهد شد که مقاومت کرده و حالت دفاعی به خود بگیرند و بخواهند جایگاه قبلی خود را به رخ شما کشیده یا دوباره بدان برگردند. در حالی که توان آن را هم ندارند و سرانجام ناامیدتر و افسرده شوند.

انتقال حس مفید بودن

دوره سالمندی هم مانند هر دوره دیگری در زندگی خصوصیات و مشکلات مربوط به خود را دارد به طور خلاصه، می توان گفت تنها یک نکته مهم را در مورد رفتار با سالمندان اشاره کرد. که ما باید همواره در ذهن خود یادآوری کنیم که این سالمند (پدر، مادر یا هر عضو دیگر خانواده) به علت ناتوانی قوای جسمانی و آسیب‌پذیری در مقابل بیماری ‌ها به شدت نگران و مضطرب است که مبادا سلامت او به خطر بیفتد. از طرف دیگر به خاطر تغییر شرایط زندگی نسبت به گذشته‌، این افراد تا حدی دچار کاهش اعتماد به نفس می ‌شوند. در نتیجه همیشه سعی دارند با این درگیری ذهنی می ‌کوشند که به خود و اطرافیان بگویند هنوز هم مثل گذشته فرد موثری هستند. حالا اگر ما خودمان به اشکال مختلف، به فرد سالمند کمک کنیم که از نظر ذهنی، آسودگی اینکه هنوز جایگاه قبلی، یعنی موثر و مفید بودن را دارد؛ در نتیجه اضطراب سالمند کمتر می شود، و جایگاه خود را در مخاطره نمی‌بیند و دچار کاهش اعتماد به نفس نمی گرد.

به طوری که دیده شده کسانی که در خانواده‌ شان فرد سالمندی را دارند، وقتی به هر دلیلی جایگاه قبلی والدین شما که در دوران طولانی بزرگسالی آن را به سختی تثبیت کرده بودند، در معرض آسیب قرار می‌ گیرد، فرد سالمند به دنبال به دست آوردن آن جایگاه قبلی، ممکن است به حوزه ‌هایی وارد شود که شاید برای شما و یا بعضی از افراد خانواده ورود به این حوزه نوعی دخالت تعبیر شود و یا تا حدی هضم سخت باشد؛ بعنوان مثال مادر شما چنین قصدی ندارد که در امور تربیت فرزند شما و یا روابط خانوادگی‌ تان دخالت کند، بلکه فقط قصد دارد نشان دهد که هنوز هم مثل گذشته فردی مفید و توانمند است که دیگران می ‌توانند به او رجوع کرده و در حوزه ‌های مختلف از او نظر بخواهند. اگر هر کدام از ما برحسب علاقه، توان و تجربه سالمندمان، جایگاهش را به او تقدیم کنیم و با رفتارمان به او نشان دهیم که هرگز از نظر ما به فردی سربار و غیر موثر تبدیل نشده است، بسیاری از مسایل و مشکلات‌مان حل خواهد شد.

این را میدانید :  کودکانی که نباید تنها بمانند (بخش چهارم)

بیشتر سالمندان توانایی های خاصی دارند. اگر به آنها این فرصت و موقعیت را بدهیم که توانایی خود را به نوجوانان و کودکان محله یا فامیل بیاموزند، احساس مفید بودن آنها را بالا داده‌ ایم. یا اگر مثلا می‌‌توانند به کودک ما دیکته بگویند یا در حساب ساده به آنها کمک کنند خوب است که از آنها کمک بگیریم.

کدام فرزندان؟

در صورتی که فرزندی از والدین خود محبت دریافت نکرده باشد، آیا می‌‌تواند در سالمندی به آنها رسیدگی و محبت کند؟ خوب یا بد، تحقیقات نشان داده‌ اند که شیوه رفتار با والدین در سن پیری و ارتباط فرزندان با آنها تا حد زیادی به شرایط خانوادگی سال ‌‌های قبل و حتی تا دوران کودکی برمی ‌گردد. در مواردی که فرزندان همیشه از محبت پدر و مادر برخوردار بوده ‌اند و احساس کمبود عاطفی نمی ‌کنند، خود را مدیون آنها دانسته و با مهربانی و احساس قدرشناسی سعی دارند تا هر کاری که از دست ‌شان بر می ‌‌آید، برای آنها انجام دهند.

ولی در خانواده ‌‌هایی که فرزندان همیشه از بدرفتاری ‌‌های جسمی و روحی رنج برده ‌اند و در محیط خانه فقط تنبیه، سرزنش، ناراحتی و بی ‌توجهی حاکم است، وابستگی عاطفی چندان قوی با والدین ندارند و یا اینکه خیلی کم به آنها ابراز محبت می‌‌کنند.

به عبارت بهتر، آنها نمی ‌توانند عشق و علاقه ‌ای را که دریافت نکرده ‌اند، تقدیم کنند و در واقع قادر به انجام آن نیستند، چون هیچ‌ گاه، چیزی در این زمینه یاد نگرفته ‌اند. این گروه از فرزندان، از طرف دیگر از نوعی فشار اجتماعی شدید نیز رنج می ‌‌برند که باید والدین را دوست داشت و به کارهای آنها رسیدگی کرد، صرف نظر از اینکه نوع رفتار آنها چگونه بوده است. این فشار اجتماعی یک نوع احساس گناه را در آنها به وجود می ‌‌آورد و این حس را منتقل می‌‌ کند که: حالا که آنها پیر شده ‌اند و گذشته ‌‌ها گذشته، تو می ‌‌توانی ناراحتی ‌‌ها را فراموش کنی و آنها را ببخشی و از آنها مراقبت کنی. اما متاسفانه چنین فرزندانی قادر به این کار نیستند. در نظر داشته باشیم ما از جوانی بتوانیم با محبت به اطرافیان و خصوصا فرزندانمان و ایجاد حس احترام به بزرگترها، شرایط بهتری را برای سالخوردگی خود آماده کنیم.

این را میدانید :  گاواژ چیست؟

زندگی والدین سالخورده با فرزندان

هرگز اجازه ندهید که والدین سالخورده ‌تان به خانه سالمندان بروند بلکه آنها را در کنار خود نگهداری کنید.

من این توصیه را نه تنها به عنوان یک پرستار سالمند به اطرافیان خود می ‌‌کنم. بلکه واقعا معتقدم هر قدر هم که زندگی ما سخت باشد باز هم می ‌‌توانیم از والدین ‌مان مراقبت و نگهداری کنیم. حتی سفارشم به فرزندانی که از والدین خود محبتی هم ندیده ‌اند همین است. ولی در چنین وضعیتی به والدین سالمند هم توصیه می ‌‌کنم توقع خود را از فرزند پایین بیاورند و او را محدود و آشفته نکنند تا بتوانند درکنار هم زندگی کنند.

من می ‌‌دانم که بسیاری از سالمندان در فرزندان خود ایجاد احساس گناه می ‌‌کنند و آنها را با نیش و کنایه یا توقعات بیش از حد آزار می دهند. اما گفتگو می‌‌تواند در این موارد کمک کننده باشد. فرزندان باید شرایط خود و همسر و فرزندان خود را برای والدین توضیح دهند و از آنها بخواهند که تا حدی که میسر است خود را با شرایط منزل آنها تطبیق دهند. همسر و فرزندان هم لازم است همین کار را انجام بدهند و خود را با سالمندی که به منزل آنها می ‌‌آید تا حد امکان هماهنگ کنند. در صورتیکه این کار صادقانه انجام بشود مطمئنا می ‌‌تواند محصولات خوبی هم بدهد.

سخن آخر

سخن آخر این که پیر شدن و کهنسالی اصلا چیز بدی نیست. بلکه مرحله خاصی از زندگی است که باید به خوبی تجربه و از آن عبور کرد. اشخاص سالمند همانند یک صندوقچه پر از جواهر هستند. این جواهرات همان تجربه ‌‌ها و داشته ‌‌های معنوی و فهم و شناخت آنها از زندگی است. اگر قفل این صندوقچه با محبت باز شود جواهرات موجود در آن می ‌‌تواند به راحتی در اختیار اطرافیان قرار گیرد اما اگر به صندوقچه آسیبی وارد بیاید شاید هرگز جواهرات آن هم رو نشود و مورد استفاده قرار نگیرد. ما به عنوان افراد میانسال یا جوان باید از همین حالا خود را برای دوران کهنسالی آماده کنیم و بدانیم می ‌‌خواهیم چه جواهری را به اطرافیان خود هدیه دهیم. سالمندان هم لازم است جواهر‌‌های خود را نه تنها بیماری‌‌ ها و ناکامی ‌‌ها و نارضایتی‌‌ ها و… ) را برای اطرافیان آماده کنند تا زندگی سالم‌ تر و شاد‌تری را در کنار خانواده خود داشته باشند.
https://www.zarabanco.com/%d8%a2%d9%86%da%86%d9%87-%da%a9%d9%87-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%af-%da%a9%d8%b3%d8%a7%d9%86%db%8c%da%a9%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d9%84%d9%85%d9%86%d8%af-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%86%d8%b2%d9%84-%d8%af%d8%a7%d8%b1/

پرستار بیمار ، پرستار کودک ، پرستار نوزاد ، پرستار بچه

 

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۲:۳۲:۲۸ | نویسنده : alirezam216 | نظرات (0)

طرح‌های بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری و اقامتگاه‌های غیررسمی

طرح‌های بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری و اقامتگاه‌های غیررسمی

بر اساس ماده ۴۲ آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب 1387، به منظور سرعت بخشیدن در اجرای طرح‌های بهسازی، نوسازی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده شهری و سکونتگاه‌های غیررسمی و به منظور تحقق مدیریت هماهنگ، اقدامات زیر انجام می‌شود:

1- دفاتر خدمات نوسازی محدوده‌ها و محلات مورد نظر توسط بخش غیردولتی تحت نظارت شهرداری‌ها تشکیل می‌شود. ساز و کار تشکیل، شرح خدمات، قوانین و ضوابط مربوط، ظرف دو ماه از ابلاغ این آیین‌نامه توسط وزارتخانه‌های مسکن و شهرسازی و کشور تهیه و اعلام می‌شود. در طول دوران نوسازی کلیه دستگاه‌های اجرایی می‌توانند اختیارات خود را به دفاتر خدمات نوسازی واگذار نمایند.

2- حق‌الامتیاز آب، برق، گاز، تلفن و مانند آن در محدوده‌های مربوط پس از نوسازی و بدون دریافت حق نگهداری محفوظ بوده و دستگاه‌های مربوطه باید در اولین فرصت نسبت به برقراری و تأمین خدمات مورد نیاز و مازاد بر (اضافه بر) وضع قبل از نوسازی اقدام کنند.

3- ادارات ثبت اسناد و املاک با اولویت و خارج از نوبت نسبت به انجام امور ثبتی مربوط به تجمیع، تفکیک و افراز (تقسیم مال مشترک) و صدور اسناد و مانند آن اقدام می‌کنند.

4- هزینه‌های بخش غیردولتی در جهت تأمین خدمات و فضاهای عمومی، فرهنگی و مذهبی در این مناطق به عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی مودیان (پرداخت کنندگان) خواهد بود.

اقدامات تأمین زمین و بهره‌برداری از ظرفیت‌های جدید

بر اساس ماده ۴۳ آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب 1387، وزارت مسکن و شهرسازی با هدف تأمین زمین و بهره‌برداری از ظرفیت های جدید حاصل از بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری و سکونتگاه‌های غیررسمی و تولید و عرضه مسکن توسط بخش غیردولتی به میزان سهم برنامه‌های پیش‌بینی شده در بافت‌های مذکور (یاد شده) به شرح زیر حمایت می‌کند:

1- کلیه زمین های واقع در محدوده بافت‌های فرسوده شهری و سکونتگاه‌های غیررسمی متعلق به وزارتخانه‌ها، مؤسسات دولتی و شرکت‌های دولتی که ۱۰۰% سهام آنها متعلق به دولت می‌باشد، برای حمایت از این امر اختصاص می‌یابد.

2- برای اجرای پروژه‌های الگوی نوسازی در احداث و ساخت مسکن از محل اراضی و زمین‌های بند (۱) ماده 43 این آیین‌نامه و اراضی (زمین‌ها) در اختیار، واگذاری زمین به شکل فروش به قیمت کارشناسی روز بر اساس اعلام کارشناس رسمی با تقسیط حداکثر پنج سال یا به شکل اجاره بلندمدت و یا به شکل اجاره به شرط تملیک (مالکیت) به مجریان طرح‌ها و متقاضیان دارای شرایط بر اساس دستورالعملی که توسط وزارت مسکن و شهرسازی ابلاغ خواهد شد، صورت می‌گیرد.

وکیل ملکی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۲:۳۲:۲۸ | نویسنده : alirezam216 | نظرات (0)

راه های کنترل عصبانیت در کودکان

راه های کنترل عصبانیت در کودکان

دراین مقاله به بررسی راه های کنترل عصبانیت در کودکان می پردازیم .

کنترل عصبانیت در کودکان

برخی از کارها هست که والدین و یا پرستار کودک با انجام آن ها موجب عصبانیت کودکان می شوند و باید از انجام این کارها اجتناب کنند. مادران باید توجه داشته باشند کودکان همیشه دوست داشتن شما را پاسخ می دهند. این موضوع خیلی قبل تر از دوره پرخاشگری نوجوانی است. ما درباره زمان هایی صحبت می کنیم که کودک شما هنوز کودک است. بیشتر ناسازگاریها به خاطر کارهایی است که برای کودکتان انجام می دهید.

موقعیت هایی که کودک شما را دوست ندارد ذکر می کنیم:

 • زمانی که تلاش می کنید کودک را برای حمام یا ماساژ حاضر کنید:

زمان زیادی طول می کشد تا نوزاد به ماساژ یا حمام عادت کند. در نتیجه هنگامی که سعی می کنید او را در وان قرار دهید، خود را از آب دور می کند.

 • وقتی که

  سعی می کنید کودک را بلند کنید، در حالی که هنوز زانوهای کودک قدرت کافی ندارند:

این یکی از بدترین اشتباهات پدر و مادرها است. کودک نمی تواند پاهای خود را مستقیم نگه دارد – پاهای او هنوز هم می چرخند، برای اینکه رباط ها و ماهیچه ها به اندازه کافی قوی نیستند تا بتوانند آنها را مستحکم نگه دارند. در نتیجه ایستاداندن کودک امری ناراحت کننده است.

 • زمانی که دهان کودکتان را بعد از تغذیه پاک می کنید:

به طور یقین این کار ایده خوبی نیست که اجازه بدهید مواد آلود در دهان نوزاد باقی بماند. نه تنها این حالت کثیف و نامنظم به نظر می رسد، بلکه کودک تمیز کردن دهان را در حین رشد یاد نمی گیرد. ولی هنگامی که دهان کودک را پاک می کنید، او با اعتراض سرش را بر می گرداند و یا با ضربه دست شما را دور می کند، ولی کوچولو اینجوری تمیزتری!

 • هنگامی که چیزها را از دهان کودک می گیرید:

کودک دوست دارد چیزهایی را از روی زمین بردارد و در دهان قرار دهد. این راهی برای کاوش چیزهای جدید است. ممکن است این چیزها شامل سکه، اسباب بازی، و یا هر چیز کوچک دیگری باشد در نتیجه به سرعت آن را از دهان کودک خارج کنید. این حالت باعث تنفر نوزاد می شود.

 • هنگام شمارش دندانهای جدید کودک:

نوزادان در موقع شمردن دندان هایشان صبر نمی کنند. آنها در هنگام دندان در آوردن خیلی اذیت می شوند. ولی این کار بیشتر آن ها را اذیت می کند.

 • زمانی که غذای خود را به کودک نمی دهید:

کودک شما تمایل طبیعی به خوردن غذای شما نشان می دهد. ولی اغلب موارد مواد غذایی برای سیستم گوارشی کودک مناسب نیستند – تا جایی که آلرژی های ممنوعه ای در غذا وجود دارد.

 • وقتی که سعی می کنید کودک را بخوابانید:

در صورتی که کودک تازه چرت زده باشد، ممکن است زود به خواب نرود. شما خیلی تلاش می کنید. ولی آواز خواندن و لالایی ها کم کم بدتر می شوند. این ها فقط چند نمونه از زمانی بود که امکان دارد نوزاد از شما متنفر شود. با این شرایط کنار بیاید، مهربان باشید و بگذارید بگذرد.

این را میدانید :  ویروس اچ پی وی (HPV) (بخش دوم)

راههای مهار عصبانیت کودکان:

یکی از از احساسات طبیعی انسان خشم است و هرکس درجه هایی از آن را دارد ولی کودکان باید از ابتدایی ترین مراحل تربیتی شان یاد بگیرند چطور این احساس سرکش را مهار کنند… در گذشته والدین با دیدن این رفتار ها درکودکشان او را تنبیه می کردند یا از او می خواستند برود یک بالش را بزند ولی امروزه تکنیک های مفیدی برای کنترل خشم توصیه می شود که عبارتند از:

 • کودکان 5-3 ساله

هنگامی که کودکتان خشمگین شد، یک ظرف حباب درست کنید به او بدهید. لازمه حباب درست کردن، تمرکز بر تنفس است. تنفس آرام و شمرده، احساسات خروشان کودک را آرام می کند. به مدت چند هفته روزی یک دقیقه با کودکتان حباب درست کنید، پس از اینکه حباب درست کردن را یاد گرفت، ازکودک بخواهید با کمک گرفتن از قوه تخیلش، حباب های متفاوتی درست کند. لطافت حباب ها و تلاش برای ساخت آنها روحیه کودک را آرام تر می کند.

 • کودکان 8-6 ساله

با تمام شدن دوره خردسالی، کودک یاد می گیرد افکار خود را مدیریت کند و حتی تغییر دهد. ابتدا با حوصله به کودک کمک کنید محرک های خشمش را بشناسد، بعنوان مثال ممکن است وقتی که کسی او را هل می دهد یا با عنوان زشتی صدایش می زند یا مسخره اش می کند، عصبانی شود. به او یاد دهید چطور بر خشمش غلبه کند و به او بفهمانید در برخوردهای اجتماعی اش باید صبور باشد و قبل از هر اقدامی، نفسی عمیق بکشد و در صورتی که می تواند چند قدم از آنچه عصبانی اش کرده فاصله بگیرد، در دل جمله های آرام کننده تکرار کند از قبیل: «از پسش بر میام» یا «مهم نیست».

این را میدانید :  توانبخشی چیست و انواع آن؟ (بخش اول)

در نهایت هم رفتار های عاقلانه و مودبانه را به کودک آموزش دهید مثلا «این توپ منه، لطفا پسش بده» یا «چه حرف زشتی زدی، من این طوری حرف نمی زنم». به کودک یاد بدهید قرار نیست کسی با خشونت بیشتر برنده شود. علایم جسمی عصبانیت را به او بیاموزید. به کودکتان بگویید هر وقت کسی عصبانی می شود، بلندتر حرف می زند، صورتش قرمز می شود، دست هایش را هنگام صحبت به شدت تکان می دهد، ضربان قلبش بالا می رود، اخم می کند، دهانش خشک می شود و تندتند نفس می کشد، سپس از او بخواهید اگر این علایم را در خودش دید، یاد توصیه های شما بیفتد.

 • کودکان 12-9 ساله

به کودکتان بیاموزید قبل از هر کاری خصوصا واکنش های خشمگینانه، فکر کند. این بار که کودکتان با یکی از همسالانش دعوایش شد، بگذارید تا هرجا که می خواهد پیش برود سپس از او بپرسید: دعوایت را کردی، عصبانیتت را نشان دادی؟ نتیجه چه شد؟ مشکلتان حل شد؟ برای حل این ناآرامی ها چه کار می خواهی بکنی؟ اگر دوباره دعوایت شد هم می خواهی همین رفتار های زشت را داشته باشی؟

پرستاری از سالمند
پرستار کودک
پرستار بچه
پرستاری از نوزاد در منزل

 

 

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۲:۳۲:۲۸ | نویسنده : alirezam216 | نظرات (0)

دلایل بی اشتهایی کودک و راه حلی برای والدین (بخش اول)

دلایل بی اشتهایی کودک و راه حلی برای والدین (بخش اول)

طبق بررسی های انجام شده بی اشتهایی کودک می تواند ناشی از بدغذا بودن و یا یک بیماری باشد که برای اطمینان بهتر است یک آزمایش از او گرفته شود.

علت بی اشتهایی کودک

رفتارهای والدین بویژه مادران در اوایل دوران شکل گیری عادات تغذیه ای کودک در نحوه تغذیه او در سال های بعدی موثر است. در ادامه با عوامل بی اشتهایی کودک و راههای برطرف کردن آن آشنا خواهید شد.

بی اشتهایی کودک

بسیاری از والدین می بینند هنگامی که کودک خردسالشان به دلیل اینکه غذایی را دوست ندارد، اعتصاب غذا می کند. ولی در بیشتر موارد، بچه ها بعد از چند ساعت، وقتی که شکمش قاروقور می کند، به سمت میز برمی گردند تا آن غذا را بخورد.

در صورتی که این کار بیشتر طول بکشد چه؟

خوب، برای کودکان در حال رشد طبیعی نیست که از خوردن غذا برای مدت طولانی امتناع کنند. کودکان در حالت طبیعی هر چند ساعت گرسنه می شوند و امتناع از خوردن، به احتمال زیاد نشانه یک مشکل اساسی پزشکی است. اگر کودک خود را با تهدید و رشوه وادار به خوردن می کنید، این کار والدین و پرستار کودک بسیار اشتباه است. شما باید او را برای ارزیابی به پزشک اطفال ببرید.

علل احتمالی بی اشتهایی کودک:

دلایل بسیاری وجود دارد که کودک می تواند تمام اشتهایش را از دست بدهد. برخی از این دلایل عبارتند از:

 • مزانشوئید ائوزینوفیلی:

این وضعیت دشوار به علت تجمع یک نوع خاص از سلول های سیستم ایمنی در مری کودک ایجاد می شود به طور بالقوه به خاطر آلرژی های غذایی / حساسیت های غذایی یا برگشت اسید معده. مزانشوئید ائوزینوفیلی می تواند موجب شود که گلو ورم کند که برای خوردن بسیار دردآور است.

 • ویروس:

یک کودک با اشتهای خوب، که ناگهان از خوردن غذا امتناع می کند ممکن است دارای یک اشکال معده به پایین باشد. در صورتی که این دلیلش باشد، باید به سرعت مشخص شود.

 • بی اشتهایی عصبی یا دیگر اختلالات تغذیه ای:

اگرچه بسیاری از مردم این مشکل را برای نوجوانان مطرح می کنند، ولی بی اشتهایی عصبی در کودکان شش یا هفت ساله هم وجود دارد.

 • یبوست :

کودکی که یبوست دارد، امکان دارد از خوردن دست بکشد، چون نمی تواند توضیح دهد که چرا.

 • حساسیت غذایی:
این را میدانید :  با بچه های ODD چگونه رفتار کنیم

برخی اوقات یک حساسیت غذایی از جمله بیماری سلیاک واکنشی به گلوتن پروتئین، که در گندم، جو و چاودار تشخیص داده می شود وجود دارد که باعث ناراحتی کودک شما می شود.

 • مشکلات

  پزشکی دیگر:

بسیاری از بیماری هایی که کلیه ها، کبد یا کل بدن را تحت تاثیر قرار می دهند، می تواند موجب از دست دادن اشتها در کودکان شود.

اطلاعات بیشتر درباره بدغذایی و مشکلات پزشکی پنهان بی اشتهایی کودک

بله، امکان دارد کودک شما بد غذا باشد و یا وقتی که یک غذای سالم آماده کرده اید، دلش ناگت مرغ و سیب زمینی سرخ کرده بخواهد اما اگر کودکتان چیزی نمی خورد و این مشکل برای او ادامه دارد، از پزشک اطفال کمک بگیرید.

علائم و نشانه های رایج بدغذایی و بی اشتهایی کودک

علاوه بر عللی که در این بخش در مورد بی اشتهایی کودک گفته شد علائم و نشانه ها را هم باید بشناسید، بدغذایی رفتار طبیعی یک کودک نوپا است. اگر کودک شما هر کدام از رفتارهای زیر را نشان داد، کاملاً طبیعی است.

 • فقط می خواهند با یک قاشق یا چنگال غذا بخورند.
 • تعداد کمی از غذاها را دوست دارد و جز آنها چیزی نمی خورد.
 • از خوردن غذا براساس رنگ و یا بافتش خودداری می کند.
 • نسبت به امتحان غذایی جدید امتناع می کند.
 • از دست دادن علاقه شان نسبت به غذایی که عاشقش بودند.

بی اشتهایی یا بد غذا بودن کودک

 • درمان بی اشتهایی کودک با راه حل هایی مخصوص والدین :

بسیاری از کودکان نوپا بدغذا هستند. این یک حوزه از زندگی آنهاست که می توانند کمی کنترل رویش داشته باشند. با امتناع از خوردن، کودک در حال تمرین استقلال است و این وظیفه شما به عنوان یک والدین یا پرستار کودک است که غذایی سالم را به او ارائه دهید و آموزش عادات غذایی خوب را یادش دهید.

 • مسیر بهبود:

شما نمی توانید کودکتان را مجبور به خوردن کنید. اما می توانید عادت های غذایی سالم و خوش مزه را در وی، تشویق کنید.

این را میدانید :  کودک پرخاشگر و نحوه برخورد پرستار با کودک پرخاشگر

ترفندهای خلاصی از بی اشتهایی کودک

 • عادات غذایی سالم:

بگذارید فرزند شما مقدار غذایش را خودش انتخاب کند. قاعده خوب این است که یک قاشق غذا خوری از هر نوع غذا را به ازای هر سال از سن کودک خود پیشنهاد کنید.غذا را در بشقاب های کوچک سرو کنید و به آنها این شانس را بدهید تا برای بیشتر خوردن درخواست کنند.

 • صبور باشید:

غذاهای جدید را بارها عرضه کنید. شما ممکن است مجبور شوید که یک غذای جدید را 10 -15 بار نشانش دهید.

 • بگذارید فرزندتان هم کمک کند:

بگذارید غذا را انتخاب کند. راهی پیدا کنید که بتواند به آماده سازی غذا کمک کند. اگر آن ها در بخش های مختلف غذا درست کردن شرکت کنند، به احتمال بیشاری آن را می خورند.

 • مسائل را بامزه نشان دهید:

غذا را به اشکال مختلفی تزیین کنید. به شیوه ای خلاقانه بر روی بشقاب کودک خود نمایش دهید.

موثرترین روش های درمان بی اشتهایی کودک

 • انتخاب هایی را ارائه کنید:

به جای استفاده از سبزیجات برای کودک نوپایتان، بگذارید بین دوتا غذا، یکی را انتخاب کند.

 • سس تهیه کنید:

برای تشویق کودک خود برای امتحان میوه و سبزیجات جدید، سس های سالمی را فراهم کنید. اینها می توانند شامل سس، ماست، یا سس سالاد کم چرب باشند.

 • الگوی خوبی باشید:

اگر کودکتان شما را ببیند که انواع غذاهای سالم را می خورید، احتمال دارد که او هم آنها را امتحان کند. می توانید لیستی ازغذاهایی را تهیه کنید که کودکان شما آنها را دوست دارد.

 • زمان های غذا خوردن خوشایند:

به کودکتان چند دقیقه قبل از زمان صرف غذا سر بزنید و به او بگویید که وقت خوردن نزدیک است. کودکان امکان دارد از فعالیت های خود خسته یا هیجان زده باشند. به وی اجازه دهید دهید که بداند تقریباً زمان آن رسیده است که غذا به او داده شود و کارش را تمام کند.

 • یک تایم روتین پایه گذاری کنید:

از زمان غذا خوردن منظمی استفاده کنید. کودکان با کارهای روتین بهتر کنار می آیند. غدا را در یک محل و در یک زمان بخورید.


پرستاران سالمندان
پرستار درمنزل کودک
پرستاران بچه خانم 
پرستاری نوزاد در منزل

 

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۲:۳۲:۲۸ | نویسنده : alirezam216 | نظرات (0)

دلایل بی اشتهایی کودک و راه حلی برای والدین (بخش دوم)

دلایل بی اشتهایی کودک و راه حلی برای والدین (بخش دوم)

دلایل بی اشتهایی کودک

بهترین راه حل برای درمان بی اشتهایی کودک

 • غذا خوردن را برای کنار هم بودن و صرف کردن وقت با خانواده تان قرار دهید:

اجازه ندهید کودک هنگام صرف غذا با اسباب بازی هایش بازی کند. خواندن کتاب یا تماشای تلویزیون نباید هنگام صرف غذا مجاز باشد. چون اینها باعث دلایل بی اشتهایی کودک می شود.

 • از غذا خوردن لذت ببرید:

در صورتی که غذا خوردن خوشایند باشد، کودک شما بیشتر منتظر غذا خوردن می ماند. سعی کنید از استدلال و یا منفی نگری در زمان صرف غذا اجتناب کنید.

 انتظارات خود را مدیریت کنید:

انتظار رفتاری نداشته باشید که برای کودک شما بسیار دشوار باشد. بعنوان مثال، نباید انتظار داشته باشید که کودکی که بتواند با وسایل مناسب غذا بخورد.

درباره میان وعده ها چه؟

کودک شما باید در یک روز 3 وعده غذا و 2 وعده میان وعده داشته باشد. کودکان نوپا معمولاً به اندازه کافی غذا نمی خورند، تا زمان غذای بعدی سیر بمانند. میان وعده های سالم کودک خود را در میان وعده های غذایی جا دهید. برخی نمونه های میان وعده های سالم عبارتند از:

 • ماست فنجانی
 • تکه هایی از بوقلمون لخم
 • پنیر کم چرب
 • تکه های سیب و یا توت فرنگی
 • بیسکویت با کره بادام زمینی

اگر کودک شما در زمان ناهار غذا نمی خورد، می توانید چند ساعت بعد یک میان وعده مغذی به او بدهید. در صورتی که کودک اسنک را هم نخورد، غذا را دوباره در ناهار بعدی به او بدهید یک کودک معمولاً غذای دوم را می خورد.

این را میدانید :  چگونه از کابوس دیدن کودکان پیشگیری کنیم؟

درمان بی اشتهایی کودک با میان وعده های خوشمزه

در زمان بی اشتهایی کودکتان این رفتارها ممنوع

کارهای زیادی برای تشویق کودک به غذا خوردن وجود دارد اما کارهایی هست که نباید بکنید.

 • فرزندتان را مجبور نکنید که بشقاب خود را تمیز کند.
 • وقتی که او دیگر گرسنه نیست، باید مجاز به توقف خوردنش باشد این کار به عزت نفس آن ها کمک نمی کند و می تواند رفتار بدغذایی را بدتر کند.
 • با کودک خود جر و بحث نکنید: تهدیدها، مجازات ها و پاداش ها، ایده های خوبی نیستند آن ها مبارزات بزرگی را بین شما و فرزندتان ایجاد می کنند.
 • از انجام معاملات پرهیز کنید. به آن ها نگویید که اگر سه لقمه بیشتر بخوری، می توانی دسر بخوری، چون در این صورت به آن ها یاد می دهید برای چیزهای دیگر هم پاداش بگیرند.

 حتی اگر نگران بودید که کودک نوپای شما از غذا خوردنش امتناع می کند، اجازه ندهید این را بفهمد:

 • اگر او به دنبال جلب توجه باشد، این مورد را یادش می ماند. آن ها ممکن است سعی کنند به هر روشی توجه شما را جلب کنند.
 • اگر در مورد نحوه رشد کودک خود نگران هستید، با پزشک صحبت کنید.
 • پیشنهاد بدهید:

به جای این سوال «بروکلی برای شام می خوری؟ » بپرسید «کدام را برای شام دوست داری؟، گل کلم یا بروکلی؟»

غذاهای مشابهی را برای کل خانواده آماده کنید. یک نوع غذا را به بزرگسالان و بچه ها بدهید. بگذارید آن ها ببینند که شما از غذاهای سالم لذت می برید. در مورد رنگ ها، شکل ها و بافت های داخل بشقاب صحبت کنید.

 • اقدامات پیشگیرانه از بی اشتهایی کودک:

کودکان تحت تاثیر والدین و معلمان قرار می گیرند که نقش مهمی در مدل سازی نگرش های سالم و متعادل نسبت به غذا، ورزش و تصویر بدنشان ایفا می کنند.

این را میدانید :  سادیسم چه چیزی است و علائم سادیسم کدامند؟

 برخی از دستورالعمل های مهم برای والدین و معلمان، عبارتند از:

سعی کنید غذاهایی را به عنوان «خوب» یا «بد» ذکر نکنید چون امکان دارد منجر به احساس گناه و شرمندگی در هنگام خوردن غذاهای بد شود.

 از استفاده از غذا به عنوان رشوه، تنبیه و یا پاداش پرهیز کنید.

نحوه جلوگیری از بی اشتها شدن کودک

از ترویج ایده های غیر واقعی یا کمال گرایانه از نظر رفتاری، نمرات و دستاوردهای او اجتناب کنید و به جای آن، خود او را تشویق کنید.

 قبول کنید که کودکان عادت های غذایی متفاوتی از بزرگسالان دارند – آن ها احتمال دارد به دفعات بیشتری در طول روز به غذا نیاز داشته باشند و غیره.

 کودک خود را تشویق کنید تا احساسات خود را آزادانه بیان کرده و ارتباطات آزاد را در خانه تشویق کنید.

 به فرزند خود اجازه دهید زمانی که گرسنه هستند، غذا بخورند و زمانی که سیر هستند آن ها را وادار به خوردن هر چیزی که در بشقابشان است، نکنید.

بی اشتهایی کودک و چگونگی برخورد با این موضوع

 • مدل های مختلف بدنی و اندازه های بدنی را قبول کنید.
 • درباره ظاهر کودکانتان انتقاد نکنید یا سربه سرشان نگذارید.
 • او را به ورزش منظم تشویق کنید، تا اعتماد به نفس آنها را افزایش دهید.
 • به کودک خود اطمینان خاطر دهید که در آغاز بلوغ افزایش وزن شایع و سالم است.
 • به کودکان کمک کنید تا آگاهی انتقادی از تصاویر و پیام هایی که از تلویزیون، مجلات، اینترنت و رسانه های اجتماعی می بینند، را داشته باشند.

پرستاری از سالمند
پرستار کودک
پرستار بچه
پرستاری از نوزاد در منزل

 

 

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۲:۳۲:۲۸ | نویسنده : alirezam216 | نظرات (0)

روانشناسی کودک

نکاتی در مورد روانشناسی کودک که باید بدانید

امروزه روانشناسی کودک اهمیت خود را از کودک می گیرد، برای اینکه دوران کودکی انسان اهمیت فوق العاده ای دارد.

روانشناسی کودک

چیزهایی در مورد روانشناسی کودک

شکل گیری شخصیت پایه و اصلی اشخاص از دوران کودکی شکل می گیرد و می توان گفت مهم ترین و تاثیر گذار ترین دوره زندگی افراد ، دوره کودکی است. در این دوره فقط مراقبت و نگهداری های جسمی از کودک کافی نیست. کودک احتیاج به مراقبت های روحی نیز دارد ، او باید از لحاظ عاطفی ، شخصیتی و هوشی نیز تقویت شود.

اهمیت روان شناسی کودک

روان شناسی کودک اهمیت خود را از کودک می گیرد، چرا که دوران کودکی انسان اهمیت فوق العاده ای دارد. شاید نگاهی به دوران کودکی انسان و توانائیهای نوزاد انسان در مقایسه با دیگر موجودات اهمیت این دوران را آشکارتر سازد. نوزاد انسان در بین دیگر موجودات عالم طولانی ترین زمان را نیاز دارد که قابلیت ها و توانائیهای خود را پرورش و آشکار سازد. در واقع انسان حدود 18 سال اول زندگی خود را در حال رشد و تکامل در ابعاد مختلف است و این زمان طولانی و با اهمیتی در زندگی انسان است.

از سوی دیگر ، نوزاد انسان با کمترین توانایی ها و امکانات مثل بازتابها به دنیا می آید و به مراقبت زیاد و شدیدی نسبت به دیگر موجودات نیاز دارد بعنوان مثال در نظر بگیرید که چگونه گوساله گاو پس از به دنیا آمدن روی پای خود می ایستد، اما نوزاد انسان حتی نمی تواند سر خود را راست نگه دارد. ابن مراقبت توسط پدر و مادر در وهله اول و توسط اطرافیان و جامعه در وهله دوم اعمال می شود، اما این مراقبت بدون آگاهی ، دانش و آموزش شیوه های فرزند پروری صحیح امکان ندارد و اهمیت روان شناسی کودک نیز از این دو موضوع زمان طولانی رشد کودکی و شیوه های صحیح فرزند پروری ناشی می شود.

این را میدانید :  بد و خوب های رفتار با کودک طلاق

 اهداف روان شناسی کودک

روان شناسی کودک به عنوان یکی از زیر مجموعه های «روان شناسی رشد» با هدف نگاه دقیق و علمی به کودک و نیازهای او و یافتن شیوه های صحیح پرورشی و آموزشی کودک از اولین سالهای تاسیس روان شناسی علمی مورد توجه بوده است. البته موضوع کودک و مسائل مربوط به او همیشه مورد توجه بوده است.

مطالعه در مورد جنبه های مختلف رشد کودک

رشد یک فرایند چند بعدی است. این رشد شامل رشد جسمی ، رشد زبانی ، رشد عاطفی ، رشد شناختی ، رشد اجتماعی ، رشد اخلاقی و رشد شخصیتی است و توجه به مطالعه در مورد تمام این جنبه ها یکی از اهداف روان شناسی رشد است. اهمیت این توجه به تمام ابعاد رشدی باعث آگاهی و شناختی متعادل و چند بعدی در مورد کودک می شود و والدین و سایر افراد مرتبط با کودک را در درک و رفتار صحیح با کودک یاری می نماید.

 مطالعه در مورد نیازهای کودک در سنین مختلف

کودکان دارای نیازهای بی شماری هستند و در سنین مختلف یکی یا چند مورد از این نیازها در مقایسه با سایر نیاز در اولویت می باشد. بعنوان مثال ، در مرحله نوزادی یعنی صفر تا دو سالگی نیازهای جسمانی در اولویت قرار دارد. در حالیکه در دوران نوجوانی ، سنین بعد از 12 سالگی نیاز به استقلال فردی در اولویت می باشد.

 مطالعه در مورد شیوه های صحیح فرزند پروری

شیوه های صحیح فرزند پروری ، نحوه تعامل و روابط مناسب با فرزندان از مهمترین موضوعات برای روان شناسان کودک می باشد. بیشتر پدر و مادرها فرزند پروری را کاری ساده تلقی می کنند و بر این باور هستند که هر کسی می تواند از عهده این امر برآید. البته این دیدگاه بیشتر در والدین بدون فرزند دیده می شود ولی فرزند پروری نیاز به آگاهی و آشنایی با نحوه عملکرد و اصول آن دارد و تحقیقات حوزه روان شناسی کودک اصول و روشهای متعددی را متناسب با سنین مختلف یافته است.

این را میدانید :  درمان اگزما و خارش پوست (بخش دوم)

 مطالعه در مورد مقابله با برخی مشکلات رفتاری _ روانی دوران کودکی

کودکان هم مانند بزرگسالان دچار آشفتگی های روانی- رفتاری می شوند و این مسئله باعث تحقیقات و مطالعات دامنه داری در زمینه انواع این آشفتگی ها و تفاوت آنها با آشفتگیهای رفتاری – روانی بزرگسالان و همچنین شیوه های درمانی این آشفتگی ها شده است. بعضی از این مشکلات و آشفتگیهای رفتاری – روانی کودکان عبارتند از: اتیسم  ، اختلالات یادگیری ، اختلالات توجه ، اختلالات دفعی ، ناخن جویدن و … .می باشد.

 
پرستار سالمند
پرستار کودک
پرستار بچه
پرستار نوزاد 

 

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۲:۳۲:۲۸ | نویسنده : alirezam216 | نظرات (0)

منابع مالی و اعتباری شرکت‌های تعاونی مسکن

منابع مالی و اعتباری شرکت‌های تعاونی مسکن

از آنجایی که مسئله مسکن یکی از مسائل مهم کشور ما محسوب می‌گردد منابع مالی در شرکت‌های تعاونی مسکن محدود و منحصر به سرمایه شرکت نمی‌باشد بلکه دولت در این زمینه پیشگام گردیده و با در اختیار گذاشتن اعتبارات بانک مسکن ایران در حدود قوانین و مقررات و در مورد شرکت‌های تعاونی کارگری با قرار دادن اعتبارات بانک رفاه کارگران، شرکت‌های تعاونی مسکن را در انجام مقاصد و اهداف خود مساعدت و یاری می‌نماید. بر اساس ماده 82 قانون شرکت‌های تعاونی، منابع مالی و اعتباری شرکت‌های تعاونی مسکن عبارتند از:

1- سرمایه و ذخایر شرکت تعاونی مسکن

2- پس‌انداز اعضاء برای تهیه مسکن

3- اعتبارات بخش دولتی شامل قسمتی از اعتبارات بانک مسکن ایران در حدود برنامه‌های مصوب سالانه آن بانک و اعتباراتی که به این منظور بانک مرکزی ایران می‌تواند در اختیار آن بانک قرار دهد و اعتبارات از محل برنامه‌های عمرانی از طریق بانک مسکن ایران.

4- سایر منابع اعتباری که به وسیله‌ی اشخاص و مؤسسات در اختیار شرکت‌های تعاونی مسکن قرار می‌گیرد.

5- در مورد شرکت‌های تعاونی کارگری مسکن علاوه بر منابع مالی واعتباری مذکور در این ماده بانک رفاه کارگران نیز منابع مالی و اعتباری لازم را برای این شرکت تأمین می‌نماید.

امتیازات اعطایی به شرکت‌های تعاونی مسکن

1- بانک‌های مورد نظر تا 80 درصد هزینه‌های طرح‌های ساختمانی شرکت‌های تعاونی مسکن را به متقاضیان اعتبار می‌دهند.

2- در نرخ بهره (سود) و شرایط پرداخت اعتبار و وام تسهیلات لازم را در نظر می‌گیرند.

3- بر اساس تبصره‌های مواد 81 و 82 قانون شرکت‌های تعاونی چنانچه شرکت‌های تعاونی مسکن قادر به خانه‌سازی و آپارتمان‌سازی نباشند با تصویب مجمع عمومی می‌توانند زمین‌های خریداری شده را به اعضاء بفروشند یا نسبت به تبدیل آن اقدام نماید.

4- بر اساس ماده 83 قانون شرکت‌های تعاونی در شرکت‌های تعاونی مسکن انجام معاملات و ساختمان و تمام اقداماتی که در اساس‌نامه پیش‌بینی شده برای غیرعضو ممنوع است.

 

 وکیل ملکی

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: منابع مالی و اعتباری شرکت‌های تعاونی مسکن،


ادامه مطلب
تاریخ : ۹ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۶:۰۵:۵۶ | نویسنده : alirezam216 | نظرات (0)

وکیل ملکی در تهران

تاریخ : ۹ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۶:۰۱:۲۳ | نویسنده : alirezam216 | نظرات (0)

مرجع معرفی متقاضیان مسکن

مرجع معرفی متقاضیان مسکن

* بر اساس ماده ۳۵ آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب 1387، مرجع معرفی متقاضیان و درخواست کنندگان مسکن شهری در شهرهای بالای بیست و پنج هزار نفر جمعیت، سازمان مسکن و شهرسازی استان می‌باشد.

* مرجع معرفی متقاضیان مسکن روستایی و شهری در شهرهای با جمعیت بیست و پنج هزار نفر و کمتر، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می‌باشد.

* نکته: همچنین معرفی برای پرداخت تسهیلات (امکانات) ساخت و پذیرش مدارک از سوی بانک، بعد از اخذ و دریافت پروانه صورت خواهد گرفت.

* بر اساس تبصره ۱ ماده 35 آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب 1387، در صورتی که متقاضیان ساخت مسکن، تعاونی‌های مسکن باشند تعاونی مربوط باید از طرف اداره کل تعاون به سازمان مسکن و شهرسازی استان معرفی گردد.

* بر اساس تبصره ۲ ماده 35 آیین‌نامه اجرایی این قانون در صورتی که متقاضیان ساخت مسکن در محدوده مصوب بافت‌های فرسوده ‏شهری باشند، مرجع معرفی، بر اساس دستورالعمل ابلاغی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران می‌باشد.

نحوه‌ی پرداخت تسهیلات در دوره‌ی ساخت مسکن

بر اساس ماده ۳۶ آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب 1387، پرداخت تسهیلات دوره ساخت، متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه در مراحل زیر انجام می‌گردد:

1- قسط اول: معادل ۴0% تسهیلات، پس از پایان مرحله پی و فونداسیون ساختمان

2- قسط دوم: معادل ۴۰% تسهیلات، پس از تکمیل سقف آخر

3- قسط سوم: معادل ۲۰% تسهیلات، پس از پایان مرحله‌ی سفت‌کاری

* بر اساس تبصره ۱ ماده 36 آیین‌نامه اجرایی این قانون، تسهیلات به صورت مشارکت مدنی پرداخت می‌گردد و مدت آن برای احداث و ساخت واحدهای مسکونی 18 ماه است که در صورت توافق ارکان اعتباری بانک، برای یک سال دیگر قابل تمدید است.

* بر اساس تبصره ۲ ماده 36 آیین‌نامه اجرایی این قانون، پس از پایان دوره مشارکت مدنی، بانک سهم‌الشرکه خود در هر واحد را به خریداران دارای شرایط در قالب فروش اقساطی برای مدت باقیمانده (از مجموع دوران فروش اقساطی و مشارکت مدنی) و بر اساس توان بازپرداخت آنان به صورت پلکانی یا یکنواخت، تقسیط می‌کند.

* مجموع دوران مشارکت مدنی و فروش اقساطی، 15 سال تمام و مجموع مبلغ فروش اقساطی هر واحد به خریداران دارای شرایط حداکثر معادل سقف مبلغ فروش اقساطی هر واحد مصوب شورای پول و اعتبار می‌باشد.

 وکیل ملکی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: مرجع معرفی متقاضیان مسکن،


ادامه مطلب
تاریخ : ۹ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۵:۴۷:۱۷ | نویسنده : alirezam216 | نظرات (0)

توسعه کیفیت زندگی و روابط سالمند تحت مراقبت

توسعه کیفیت زندگی و روابط سالمند تحت مراقبت
در صورتی که شما مجبور به انجام خدمات ، منزل باشید، ایجاد یک طرح مراقبت اولین قدم مهم است. همانطور که متوسط سن انسان ها در حال بالا رفتن است، احتمال این که هر یک از ما نیاز به اتخاذ یک یا چند مسئولیت برنامه پرستار سالمند را داشته باشیم افزایش می یابد. به استثنای اینکه سالمند شما شرایطی نسبی دارد که مستلزم بستری شدن یا درمان تخصصی است، خدمات پرستاری در خانه اغلب راحت و آرام تر از خدمات پرستاران بیمارستان است که یک بیمار سالخورده می تواند دریافت کند.

در حال حاضر اگر نیاز به داشتن پرستار سالمند برای والدین یا نسل پیردر خانه هستید، در اینجا برخی از ملاحظاتی که ممکن است بخواهید  به عنوان یک پرستار سالمند برنامه ریزی کنید را آورده ایم.

برنامه پرستار سالمند را بسازید
برای ارزیابی میزان کامل آماده سازی اینکه سالمند شما چه نیازهایی دارد، باید با ایجاد یک طرح پرستار سالمند از خود شروع کنید.

طرح پرستار سالمند یک سند است که سابقه نیازها، اقدامات و مسئولیت ها، راه مدیریت ریسک و طرح های احتمالی را ارائه می دهد به طوری که بیماران، اعضای خانواده، مراقبین، پرستاران و دیگر متخصصان بهداشت می دانند که باید روزانه  و همچنین در رویداد بحران چه کاری انجامدهند.

یک طرح پرستار خوب باید با مشورت با بیمار سالمند، پزشک یا اعضای خانواده تان ایجاد شود.

درک و ثبت نیازهای پزشکی برای برنامه پرستار سالمند
با درک شرایط پزشکی مختلف برای پایه ریزی طرح پرستار شروع کنید. سالمندان اغلب با بیماری های متعدد مزمن روبرو هستند و شما باید هرکدام از آنها را درک کنید و از آنها در طول زمان برای پیشرفت طرح پرستار سالمند استفاده نمایید.با پزشک خانوادگی خود صحبت کنید و فهرستی از داروهایی را که سالمند باید روزانه مصرف کند، چگونگی اعمال آنها تهیه کنید و توجه داشته باشید تا چه موقع و چه زمانی باید برای آزمایشات یا روشهای منظم به پزشک یا بیمارستان مراجعه کنید تا به یک طرح پرستار سالمند جامع دست پیدا کنید.

نیازهای تغذیه ای و فیزیکی سالمند در دوران انجام فعالیت
به هر گونه محدودیت های خاص غذایی و همچنین نیازهای مراقبت های فیزیکی توجه داشته باشید.

آیا سالمند به کمک پرستار سالمند نیاز دارد تا به حمام برود؟
آیا سالمند برای انجام کارهای ساده مانند حمام کردن، توالت، نظافت، خوردن و تحرک نیاز به کمک دارد؟
در صورتی که قادر به انجام این کارهاست ، آیا خانه شما مجهز به صندلی چرخدار است و آیا اصلاحاتی لازم است تا این کارها ساده تر انجام شود؟
آیا شما در قالب پرستار سالمند، قادر به کمک در رفع این نیازها هستید و آیا می توانید به افراد سالمند کمک کنید؟
حمایت احساسی و روانی  از سالمندان
در صورتی که فرد تحت مراقبت با مشکلات ذهنی یا عاطفی دست وپنجه نرم می کند، آیا پرستار سالمند او مناسب است؟ سالمندان با شرایطی از قبیل: سالمندان امکان دارد مشکلات پیچیده ای داشته باشند و پرستار ممکن است نیازداشته باشد که برنامه های پرستار سالمندی ویژه ای را برای شرایط خود اتخاذ کند. آیا پرستار سالمند شرایط لازم را دارد؟
 

https://www.zarabanco.com/%d8%aa%d9%88%d8%b3%d8%b9%d9%87-%da%a9%db%8c%d9%81%db%8c%d8%aa-%d8%b2%d9%86%d8%af%da%af%db%8c-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d8%a8%d8%b7-%d8%b3%d8%a7%d9%84%d9%85%d9%86%d8%af/


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۴:۴۴ | نویسنده : alirezam216 | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ]
<<         >>


.: Weblog Themes By arasblog.ir:.